Новини Міжмор'я Про Україну Співробітництво США

Голова Пентагону анонсував новий транш військової допомоги Україні

Міністерство оборони США готується надати наступний транш військової допомоги Україні.

Про це голова Пентагону Марк Еспер заявив на зустрічі з військовими посадовцями, повідомляє “Європейська правда” .

“Скоро ми матимемо ще один транш. Мені здається, це близько 250 мільйонів доларів. Міністерство оборони США підтримало це минулого разу, тож я думаю, наступного разу підтримає теж. Але ми завжди маємо провести перевірку. Ми завжди слідкуємо за тим, як ці кошти використовують, і чи Україна вирішує питання корупції”, – сказав він.

Еспер заперечив, що це впливає на це процес імпічменту, звинувачення в якому зосереджені довкола затримки військової допомоги Україні.

“Ні, бо ми виконуємо добру роботу, залишаючись поза цим. Я залишаюсь поза політикою і хочу тримати Міністерство оборони поза нею”, – сказав він.

Водночас Еспер наголосив, що з боку Міноборони США не було затримки допомоги для України, і відомство оцінювало надання летальної зброї Україні, ґрунтуючись на трьох речах.

“Перше: Наскільки це важливо для України в плані їхньої спроможності протистояти росіянам. Друге: чи достатньо Україна вирішує питання корупції. І третє: чи наші союзники в регіоні також надають безпекову підтримку Україні. Відповідь на всі три питання була “так”, тож ми підтримали надання такої допомоги”, – пояснив очільник Пентагону.

Нагадаємо, з вересня по листопад 2019 року Україна отримала військової допомоги від США на суму 43 млн доларів США. Військова допомога Сполучених Штатів Україні надається у формі виключно майна та послуг, а не коштів.

Related Posts