Новини Міжмор'я Польща

Експерти: Польща повинна замінити понад половину танків

За словами експертів, польській армії потрібна більш сучасна бронетанкова техніка, адже війська РФ активно модернізуються

Експерти з Інституту Собєського вважають, що понад половину польських танків потрібно замінити на нову конструкцію. Один із найстарших польських аналітичних центрів опублікував звіт під назвою «Новий польський танк. Рекомендації для Польщі», перелає Польське радіо.

Автор звіту Войцєх Павлушко опрацював сім найважливіших замовлень у справі будови нового танку, що мають, на його думку, бути введенні у межах реалізації програми «Вовк». Над нею працює нині Міністерство оборони Польщі.

«Нам потрібна більш сучасна бронетанкова техніка в нашій армії, адже війська Російської Федерації інтенсивно модернізуються», – підкреслив Войцєх Павлушко.

За словами автора звіту, під час будови нового танку потрібно ввести декілька важливих засад. Йдеться, зокрема, про забезпечення бюджету на дослідницьку роботу, поєднання можливостей державних оборонних компаній з комерційними фірмами та визначення координатора, який буде стежити за всією програмою. На думку Павлушки, таким координатором має бути оборонне відомство.

Важливою є також міжнародна співпраця. Автор звіту нагадав, що побудова танку займе щонайменше десять років, а це означає необхідність одержання іноземної ліцензії та полонізації даної конструкції.

У звіті «Новий польський танк. Рекомендації для Польщі» описано приклади інших держав, котрі за попередні роки спробували побудувати власні танки. Лідером в опрацюванні названо Ізраїль, де будова танку нового покоління тривала одне десятиліття. Автор звіту однак зазначає, що ця держава була в стані загрози війною, що призвело до швидкого завершення програми.

Нині польська армія має німецькі танки Leopard у старшій версії 2A4 та новішій 2A5. Бронетанкові війська Польщі – це також PT-91 TWARDY та зношені T-72. Це радянська конструкція 1960 років, що має служити у польському війську ще кільканадцять років.

Related Posts