Аналітика Новини Міжмор'я Польща Про Україну

НБУ: У Польщі пересічний працівник заробляє утричі більше, ніж в Україні

За підрахунками українських експертів, за попереднє десятиліття найбільший розрив в оплаті праці був в Україні й Польщі

Надходження, що Національний банк України трактує як оплату праці за кордоном, складають 1,12-1,17 млрд доларів щомісяця. Про це говориться на сторінці Експертної платформи Національного банку у Facebook, передає Польське радіо.

За даними експертів, у третьому кварталі 2019 середня зарплата штатного робітника в Україні досягла 382 євро.

У той же час пересічний працівник у Чехії у третьому кварталі 2019 року отримував 1309 євро (в 3,4 рази більше, ніж в Україні), у Польщі – 1142 євро (у 3 рази), в Росії – 636 євро (в 1,7 рази).

Експерти НБУ вважають, що судячи з переказів заробітчан, у 2019 році сягнув рекорду відпливу робочої сили з країни. За 10 місяців року, за оцінками НБУ, вони перерахували до України 10,5 млрд доларів (минулого року за цей період – 9,4 млрд доларів). Водночас з липня надходження, які центральний банк трактує як оплату праці за кордоном, становлять сталу величину – 1,12-1,17 млрд доларів щомісяця.

«Певною мірою це може пояснюватися скороченням розриву в рівні зарплат з країнами, куди традиційно прямує найбільше українських заробітчан. Адже з кінця 2016-го середні зарплати у євроеквіваленті на території Росії зросли лише на 9%, у Польщі – на 18%, у Чехії – на 20%. Натомість в Україні таке зростання становило 85% завдяки спурту номінальних заробітних плат та ревальвації гривні», – йдеться в публікації.

Якщо взяти все десятиліття, то найбільший розрив в оплаті праці в Україні й Польщі (основний напрям трудової міграції) сягав на початку 2015-го – 6 разів.

«Недивно, що саме після того року спостерігалося різке зростання інтересу українців до праці за кордоном. Найменший розрив у заробітках був у середині 2013 року (2,7 рази). Але така різниця все одно не спиняла бажання працездатних їхати за кордон», – наголошують експерти НБУ.

Нагадаємо, Національний банк України оцінює грошові перекази від трудових мігрантів в 11 мільярдів доларів за підсумками 2018 року.

За 10 місяців 2019 року перекази трудових мігрантів з-за кордону склали 9,7 мільярдів доларів, до кінця року в НБУ очікують приблизно 11,5 мільярдів доларів.

Related Posts