Інші Міжмор'я Молдова/Румунія Новини Міжмор'я Позиція Польща Про Україну Співробітництво

“Об’єднання” Чорного та Балтійського морів потрібне зараз, потім буде пізно – Ціхоцький

Посол Польщі в України  Бартош Ціхоцький в інтерв’ю “Українському радіо” заявив, що питання про розвиток інфраструктури між Україною та Польщею потрібно приймати зараз, адже потім це робити буде пізно.

За словами польського дипломата, в Польщі прикордонна інфраструктура розвивається  дуже інтенсивно: побудовано модерні дороги до кордонів з Україною, оновлено прикордонні переходи і польська сторона чекає на дзеркальні дії з боку України.

“Була дуже цікава зустріч міністрів інфраструктури минулого року. Ми були зацікавлені, як новий уряд ставиться до ідей попереднього уряду. Там була ідея “go highway”, побудувати сучасний хайвей з Одеси до Катовіце і до Гданська. “Об’єднати” Чорне море з Балтійським. Ми зрозуміли, що в міністра Криклія – свої ідеї, тож чекаємо. Це мільярди грошей, які ми вже витратили на колишню ідею, і це потенційно мільярди грошей, які можуть піти шляхом Китай-Росія-Білорусь-Польща, чи Туреччина-Румунія-Захід, чи Китай-Азія-Україна-Польща. Вирішувати треба зараз, бо потім буде пізно”, – зазначив дипломат.

Крім цього, Україна  вже працює над реалізацією проєкту E40 – об’єднання Чорного й Балтійського морів через річки Дніпро, Прип’ять та Віслу. Економічна та транспортна інтеграція країн Міжмор’я є вагомим кроком до тісніших моделей співпраці, в тому числі й потенційних політичних та геополітичних структур.

Related Posts