Новини Міжмор'я Позиція Польща

Матеуш Моравєцький на ВВС: Наша відповідальність – реагувати на фальшування історії

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький сказав, що відповідальністю Польщі є реагувати на спроби фальшування історії Другої світової війни, передає Польське радіо.

Польський прем’єр Матеуш Моравєцький дав інтерв’ю телебаченню ВВС. У ньому, зокрема, він говорив про звинувачення Владіміра Путіна на адресу Польщі. Матеуш Моравєцький сказав, що організатори Міжнародного дня пам’яті Голокосту, який сьогодні відбувається в Єрусалимі, не надали можливості польському президенту виступити із промовою, що є образливим для Польщі і всіх героїв Другої світової війни. Тому президент Анджей Дуда відмовився від участі в урочистостях, – сказав голова польського уряду.

«Нашою відповідальністю є чітко і адекватно відповідати на факти спотворення історії. Якщо нам не дають простору, аби висловити цю позицію, то єдина наша реакція повинна бути саме така. Більшість наших друзів з Америки, Франції, Німеччини та Об’єднаного Королівства, це дуже добре зрозуміло. Вони висловили підтримку для нашого рішення», – сказав Матеуш Моравєцький.

Прем’єр-міністр додав, що деякі зі світових лідерів змінили своє рішення і відмовились від участі у Дні пам’яті в Яд Вашем, оскільки організатори не надали голосу президентові Польщі.

У сьогоднішніх випусках трьох великих щоденних газет – американської «Washington Post», німецької «Die Welt» і французької «Le Figaro» з’явився лист президента Польщі Анджея Дуди, присвячений річниці визволення Аушвіц під назвою «Правда не може зникнути».

Related Posts