Новини Міжмор'я Польща

В інтерв’ю виданню «Bild» Ярослав Качинський застерігає про небезпеку з боку Росії

Голова партії «Право і справедливість» Ярослав Качинський застерігає, що Росія шукає слабкі пункти у системі європейської демократії, передає Польське радіо.

В інтерв’ю німецькій газеті «Bild» лідер «Права і справедливості» звертає увагу на те, що Росія «атакує там, де бачить слабке місце і шанс на перемогу. Так було у Криму і на сході України. Однак вона має проблему там, де виникає рішучий опір, навіть дипломатичний».

Співрозмовник німецького видання підкреслює, що справа стосується значним чином Польщі і балтійських країн. Тому є дуже важливою присутність військ НАТО у цих країнах. «Німеччина повинна вислати більше військ, особливо до балтійських країн. У Польщі історичне минуле свідчить проти присутності у нас більшої кількості німецьких військових. Німеччина повинна взяти це до уваги. Однак точно відомо одне: потрібні результативні підрозділи швидкого реагування у Східній Європі», – говорить Ярослав Качинський.

Голова «Права і справедливості» також згадав про смоленську трагедію, 10-річчя якої буде цього року. В інтерв’ю газеті його запитали, чи він вважає, що його брат Лех Качинський «загинув унаслідок замаху, за який відповідальний Путін», на що Ярослав Качинський відповів: «Основна проблема полягає в тому, що Росія ще не повернула нам уламків літака, тому цього ніколи не можна належним чином дослідити». Він також додав, що тривають два слідства, у яких з’ясовуються всі можливі причини. «Я міг би розмовляти з президентом Путіним про смерть свого брата. Але спочатку я би хотів повернути уламки літака», – сказав Ярослав Качинський в інтерв’ю газеті «Bild».

Related Posts