Антиросійський фронт Балтія Новини Міжмор'я

Литовські спецслужби застерігають від електронних віз до Росії

Систему безкоштовних віз Росія використовує для пошуку шпигунів. У першу чергу, це стосується громадян Литви з російським корінням, передає Польське радіо.

Литовські служби безпеки попереджають, що система безкоштовних віз до Росії є загрозою національній безпеці. Ця інформація була включена до щорічного звіту про безпеку країни.

Електронна система віз до Росії створює чудові умови для вербування шпигунів, – вказують литовські спецслужби. На їхній погляд, таким чином росіяни свідомо збирають інформацію та шукають людей піддатливих впливу, які володіють важливою інформацією.

Особлива увага приділяється колишнім та нинішнім політикам, підприємцям, журналістам, військовим офіцерам та людям, які беруть участь у здійсненні правосуддя. Литовські служби зазначають, що в такий спосіб Росія намагається в першу чергу використовувати громадян Литви з російським корінням.

У свою чергу загрозою енергетичній незалежності Литви є імпорт скрапленого газу з Росії. Литовська розвідка вказує, що російська компанія «Новатек» пов’язана з Кремлем, і її кінцевою метою є закріпити свої позиції на ринку країн Балтії. У звіті зазначено, що одним із акціонерів компанії є російський олігарх Ґєннадій Тимченко, який належить до близького кола президента Владіміра Путіна, і який підпадає під санкції США. Крім того, частина «Новатека» належить «Ґазпромові».

Литовські спецслужби також повідомили, що Росія не намагалася впливати на результат минулорічних президентських виборів. Проте, директор Департаменту державної безпеки Даріус Яуніскіс не виключив, що такі дії можуть відбуватися в майбутньому, під час осінніх парламентських виборів.

За даними служб, лише під час місцевих виборів Росія прагнула підтримувати вірних їй політиків у місцевих органах влади. Литовська розвідка вказує, що хоча вплив Москви на стратегічні рішення обмежений, росіяни не відмовляться від своїх спроб втручатися у внутрішні політичні процеси в Литві.

Related Posts