Аналітика Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Опитування: Кожен третій працівник з України хотів би переїхати до Польщі назавжди

На це вказують результати рапорту: «Українці на польському ринку праці: досвід, виклики, перспективи» , передає Польське радіо.

Доповідь на цю тему представлено під час дебатів у ході 13-го Форуму Польща-Україна, що триває в Ясьонці поблизу Ряшева.

За словами директорки відділу легалізації працевлаштування компанії «EWL» Марії Кузенко, українці дедалі більше уваги приділяють знанню польської мови. «Основний висновок такий, що працівники хочуть вчитися польської мови. Хочуть теж працювати довше», – пояснила експертка.
Більшість мають намір провести у Польщі як мінімум три місяці. У свою чергу, група українців, які заявляють про готовність оселитися в Польщі назавжди зросла з 22 відсотків до близько 33, між 2018 та 2019 роками.

Згідно з дослідженнями, в середньому в Польщі працівник з України заробляє приблизно в 3,5 рази більше, ніж на батьківщині. Вищі зарплати надалі залишаються основною причиною еміграції.
З Польщею може конкурувати німецький ринок, але наразі над Віслою є кращі процедури легалізації роботи людей поза межами ЄС, що також приваблює українців.
 
Заступник директора у Департаменті ринку праці Міністерства сім’ї. праці та соціальної політики Мірослав Пшевозьнік нагадав, що у Польщі найнижчий рівень безробіття з моменту політичної трансформації, тому працівники з-за кордону потрібні у багатьох галузях.

Звіт підготували компанія «EWL» та Студіум Східної Європи Варшавського університету. Дослідження, яке було використано в документі, проводилось у період із квітня по травень 2019 року шляхом прямого інтерв’ю з групою 855 громадян України, які приїхали до Польщі на роботу.

Related Posts