НАТО Новини Міжмор'я Польща

Міністр оборони Польщі: Усі країни НАТО бачать загрозу з боку Росії

У ході зустрічі міністрів оборони країн НАТО у Брюсселі Маріуш Блащак, зокрема, заявив, що всі країни Альянсу розуміють загрози з боку Росії і готові їм протистояти, передає Польське радіо.

У середу міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак заявив журналістам в осідку НАТО в Брюсселі, що серед усіх держав Північноатлантичного альянсу є розуміння загроз з боку Росії.

У штаб-квартирі НАТО у середу та четвер проходить зустріч міністрів оборони Альянсу.

Блащак зазначив, що перемовини у Брюсселі були пов’язані, зокрема, з порушенням Росією договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (INF).

«Ми розмовляли на тему російських загроз. Я думаю, що ми можемо бути задоволеними тим, що розуміння усіх держав НАТО щодо цих загроз є, що ці загрози не нехтуються. Це вже дуже великий успіх. Це основа для того, аби ми протистояти цим загрозам», – сказав польський міністр.

Він додав, що не може з цього питання інформувати про подробиці.

Маріуш Блащак також зазначив, що на зустрічі міністрів у Брюсселі країни НАТО домовилися, що навчальна місія Альянсу в Іраку буде продовжена.

Він повідомив, що розмови стосувалися, зокрема, Близького Сходу та Іраку. «Ми погодилися, що місію продовжать. Ми чекаємо на думку іракського уряду. Вона матиме величезне значення. Однак усі ми погодилися, що взаємна солідарність у межах Північноатлантичного альянсу є дуже міцною зв’язкою», – сказав він.

Маріуш Блащак додав, що державам НАТО важливо ефективно боротися із загрозами, пов’язаними з тероризмом. Міністр підкреслив, що місія є навчальною і так залишиться, а нині в Іраку перебувають польські солдати і це не зміниться.

Навчальна місія НАТО налічує 500 військовослужбовців. Її розширили після вбивства США в Іраку іранського генерала Касема Сулеймані. Відтоді тривали спекуляції щодо того, чи її продовжать.

Серед іншого, міністр національної оборони Польщі провів також ряд двосторонніх зустрічей. Зокрема, він зустрівся з міністром оборони США Марком Еспером. Розмови стосувалися двосторонньої безпекової співпраці та в межах Альянсу, польсько-американських декларацій та найбільших навчань НАТО за попередні 20 років Defender 2020, що пройдуть за декілька місяців, зокрема, на терені Польщі. «Це навчання, завдання яких перевірка сумісності сил Північноатлантичного альянсу», – сказав він.

Міністр Маріуш Блащак зустрівся у Брюсселі також з міністром оборони України Андрієм Загороднюком і обговорив з ним взаємовідносини та загрози, а також співпрацю у межах Литовсько-польсько-української бригади. Розмови стосувалися також співпраці оборонних галузей обох країн.

Крім того, Маріуш Блащак провів перемовини з міністрами оборони країн Вишеградської групи, Великої Британії, Італії, Хорватії.

Related Posts