Грузія/Вірменія Новини Міжмор'я

В окупованих Росією регіонах Грузії знищують грузинську культуру

Сепаратисти знищують грузинську культуру в Абхазії та Південній Осетії, передає Польське радіо.

Влада Грузії занепокоєна процесом руйнування грузинської культури в Абхазії та Південній Осетії, які окупує Росія. «Цей процес триває роками, та останнім часом антигрузинська діяльність місцевих сепаратистів посилилася», – заявив уповноважений грузинського уряду у справах контактів з Росією Зураб Абашидзе в інтерв’ю Польському радіо.

Уже кілька днів грузинські ЗМІ повідомляють про знищення грузинської мови та культури в сепаратистській Південній Осетії. Приводом порушення цієї теми стало рішення самозваної влади в Цхінвалі, яка наказала видалити з аптек і крамниць ліки та продукти з грузинськими написами. «Закриття грузинських шкіл, зміна назв сіл і містечок та складне становище грузинських монастирів. Більшість грузинського населення вигнали з цих теренів, це стосуються сотень тисяч людей», – Зураб Абашидзе навів ряд проявів переслідування грузинської культури на окупованих Росією територіях. Як додав дипломат, російській стороні ці проблеми відомі, вона отримує скарги з Тбілісі, але не вживає жодних заходів.

Росія також утримує в Абхазії та Південній Осетії багатотисячні військові контингенти, які гарантують Москві контроль над цими регіонами.

Related Posts