Аналітика Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Роботодавці в Польщі побоюються відтоку працівників з України

Затримати українських працівників на польському ринку праці буде доволі складно, – вказують експерти, передає Польське радіо.

46% компаній бачать перешкоди у підборі працівників зі Сходу. Це рекордно високий відсоток, і в наступні місяці ситуація може бути ще складнішою через відкриття західноєвропейських ринків праці для іноземців, що живуть за межами Європейського Союзу.

Щочетвертий роботодавець побоюється конкуренції за українців з іншими державами-членами, а кожен сьомий – конкуренції з німецькими компаніями. Тим часом польська міграційна політика все ще створює багато перешкод на шляху доступу до ринку праці.

«Польські компанії дедалі більше побоюються відтоку українських робітників із внутрішнього ринку праці. Це стосується понад половини підприємців», – вказала у розмові з агентством Newseria Biznes Кінґа Марчак з компанії з працевлаштування іноземців Personnel Service.

Експертка наголосила, що затримати українських працівників на польському ринку праці буде доволі складно.
«Зміна польської міграційної політики була би важливим стимулом. Наразі працівник з України має легальне перебування в Польщі до шести місяців. Інші країни – такі як Угорщина чи Чехія – дозволяють законно перебувати на їхній території два роки», – нагадала.

Доброю ідеєю, на думку Кінґи Марчак, була б рекламна кампанія в українських ЗМІ, яка сприяла би поліпшенню іміджу Польщі в очах українців.

Для працівників з-за східного кордону Польща залишається привабливим місцем трудової еміграції. Серед переваг Польщі — географічна близькість, менші витрати на поїздки, мовна та культурна близькість тощо, – каже фахівець.

Чинників, які заохочують до перебування та працевлаштування в Польщі багато, проте шестимісячний термін легального перебування є суттєвим обмеженням.

Якщо би Польща могла впорядкувати та пришвидшити процедури легалізації, ми, безумовно, могли б конкурувати з німецьким ринком праці, – переконана Кінґа Марчак з Personnel Service.

Related Posts