Новини Міжмор'я Польща

Чапутович: ЄС приймає щодо міграції нашу лінію

Міністри закордонних справ країн-членів Європейського Союзу підтримали уряд Греції у забезпеченні зовнішнього кордону спільноти, передає Польське радіо.

У Загребі, у Хорватії, відбулася зустріч голів дипломатії євросоюзних держав. Засідання було присвячене кризі на грецько-турецькому кордоні. Починаючи від минулого тижня, коли Туреччина відкрила свій кордон з ЄС, тисячі біженців намагаються потрапити до ЄС.

Як наголосив голова МЗС Польщі Яцек Чапутович, у питанні міграції країни Євросоюзу прийняли лінію, яку раніше представляла Польща:

«Лінія забезпечення кордонів, охорони, стримання хвилі нелегальної імміграції – перемогла. Отже, помічаємо зміну парадигми – Європейський Союз менше говорить про права мігрантів, права людини, а більше говорить про безпеку».

Як сказав Яцек Чапутович, у Загребі було порушено теж питання співпраці з Росією. Польський міністр наголосив, що умовою співпраці з Москвою є виконання мінських порозумінь. Під час дискусії були представлені дві позиції, – сказав Чапутович:

«Перша – така, щоб Росію підключати до вирішення глобальних проблем, наприклад, кліматична криза тощо. Натомість група держав, до яких належить Польща, вважає, що спочатку Росія повинна виконати домовленості в Мінську, міжнародні зобов’язання. Наша позиція не зміниться».

Міністр закордонних справ Польщі зауважив, що Росія підтримує урядові війська в Сирії, отже, з перспективи Польщі є державою, яка дестабілізує ситуацію в регіоні.

Related Posts