Новини Міжмор'я Про Україну

ЄС вимагає доступу до територій на Донбасі, що контролюються сепаратистами

«Дуже важливо, щоб Росія та збройні формування, які вона підтримує, дозволяли ОБСЄ, агенціям ООН та НУО вільно пересуватися», – зазначив речник Європейської служби зовнішніх дій Пітер Стано

Дипломатія Євросоюзу вимагає, щоб проросійські сепаратисти, які контролюють частину території на сході України, надали до неї доступ представникам спостережної місії ОБСЄ та гуманітарним організаціям, які надають допомогу, передає Польське радіо.

«Відповідно до свого мандату, спеціальна моніторингова місія ОБСЄ повинна мати безпечний, безперешкодний доступ до районів по всій Україні, включаючи частини Донецької та Луганської областей, які тимчасово перебувають поза контролем уряду» в Києві, – написав в оприлюдненій у середу заяві речник Європейської служби зовнішніх дій Пітер Стано.

Від суботи члени сепаратистських збройних формувань, у пунктах пропуску на Донбасі відмовляються пропустити патрулі спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Труднощі з доступом до територій, які залишаються поза контролем української столиці мають також агенції ООН, громадські організації та Міжнародний Комітет Червоного Хреста.

«Дуже важливо, щоб Росія та збройні формування, які вона підтримує, дозволяли ОБСЄ, агенціям ООН та НУО вільно пересуватися», – зазначив речник. Службовець звернув увагу, що необмежений доступ до районів на сході України необхідний, щоб надати достовірну інформацію про події на місцях, як це передбачено Мінськими угодами.

Пітер Стано нагадав, що ОБСЄ адаптувала свої моніторингові дії до глобального спалаху епідемії Covid-19, щоб подбати про безпеку для всіх.

Влада сепаратистських республік на Донбасі стверджує, що жодного випадку Covid-19 там не знайдено. Радіо Свобода повідомило в понеділок, що в місцевих аптеках стоять довгі черги, і що бракує захисних масок.

Related Posts