Молдова/Румунія Новини Міжмор'я Про Україну США

ЗМІ: Росія оснащує Чорноморський флот РФ крилатими ракетами

Чорноморський флот РФ має отримати сучасні фрегати, озброєні крилатими ракетами «Калібр» і «Циркон» , предає Польське радіо.

Чорноморський флот Росії буде оснащений сучасними ракетними фрегатами 22350, озброєними ракетами «Калібр» і «Циркон». Про це у вівторок повідомило російське видання «Ізвєстія». Експерти, яких цитує газета, пов’язують це рішення з виходом США з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД).

Як повідомляє видання «Ізвєстія» з посиланням на джерело в Міністерстві оборони РФ, відомство прийняло «принципове рішення» щодо оснащення Чорноморського флоту сучасними фрегатами.

Нині ВМС Росії мають одну таку одиницю – фрегат «Адмірал Горшков». Друга одиниця – «Адмірал Касатонов» – зараз проходить випробування і може опинитися у складі флоту до кінця року. Протягом наступних двох років російські збройні сили мають отримати ще два фрегати: «Адмірала Головко» та «Адмірала Ісакова». Планується будівництво ще двох кораблів проєкту 22350.

Найближчим часом фрегат буде оснащений гіперзвуковими протикорабельними ракетами «Циркон», – інформують «Ізвєстія», наголошуючи, що ракети недосяжні для будь-якої з існуючих систем ПРО.

Як майбутнє розташування фрегатів у Чорному морі газета згадує російську базу в Севастополі, на окупованому Росією українському Кримському півострові.
За словами російського військового експерта Дмітрія Болтєнкова, якого цитують «Ізвєстія», поява сучасних фрегатів значно розширить можливості російського флоту.

Найголовніше, що зміниться військова система в регіоні. Маневренні ракети цих фрегатів можуть націлитися на військову базу США в Румунії, що зробить їх потужним стримуючим фактором у Чорноморському регіоні, – переконує російський експерт.

Related Posts