Балтія Інші Новини Міжмор'я Польща

ЄС: Вибори в Білорусі не були ані вільними, ні чесними

27 держав-членів Європейського Союзу опублікували спільну заяву стосовно ситуації в Білорусі

Вибори у Білорусі не були ані вільними, ні чесними. 27 держав-членів ЄС опублікували спільну заяву стосовно ситуації в Білорусі. Європейський Союз не виключає вжиття заходів стосовно осіб, що несуть відповідальність за насилля, необґрунтовані арешти та фальшування результатів президентських виборів, передає Польське радіо.

У спільній заяві євросоюзні держави наголошують, що під час передвиборчої кампанії громадяни Білорусі показали своє бажання демократичних змін, однак вибори не були ані вільними, ані чесними, а звіти білоруських спостерігачів вказували на те, що вибори не відповідали міжнародним стандартам.

«Державна влада застосувала непропорційне та неприпустиме насильство, призводячи до смерті принаймні одної людини та до поранень багатьох громадян. Затримано тисячі людей, посилилися репресії стосовно свободи зібрань і свободи слова. Ми закликаємо білоруську владу негайно звільнити усіх затриманих», – написано у заяві.

Європейський Союз закликав білоруських політичних лідерів почати правдивий і плюралістичний діалог із суспільством, щоби уникнути ескалації насильства. «Європейський Союз буде надалі підтримувати демократичну, незалежну, суверенну і стабільну Білорусь, – написано у спільній заяві країн-членів ЄС. – Ми будемо оцінювати дії влади Білорусі в актуальній ситуації, а також проводити глибокий аналіз стосунків на лінії ЄС-Білорусь. Це може стосуватися, зокрема, відповідних дій стосовно осіб, котрі несуть відповідальність за насилля, необґрунтовані арешти та фальшування результатів президентських виборів».

Нагадаємо, ініціаторами спільної заяви ЄС у справі Білорусі були Польща, Литва, Латвія, Естонія та Фінляндія. Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький закликає провести спеціальний саміт ЄС, присвячений Білорусі. Його пропозицію вже підтримали політики Латвії, Естонії та Фінляндії.

Related Posts