Аналітика Антиросійський фронт Експертна думка Новини Міжмор'я Польща

Яцек Саріуш-Вольський: ЄС повинен погрозити Росії суворими санкціями

Член комітету Європарламенту закордонних справ вважає, що Росії треба відняти бажання силового втручання у Білорусі

ЄС повинен погрозити Росії суворими санкціями, так, щоб відняти в неї бажання силового втручання у Білорусі, позаяк такого кроку Москви виключити не можна, – вважає депутат Європарламенту Яцек Саріуш-Вольський. За словами члена Комітету Європарламенту закордонних справ, «слів обурення недостатньо», передає Польське радіо.

У середу опівдні відбудеться відеоконференція Європейської ради, де очікується, що лідери ЄС обговорять ситуацію в Білорусі.
Про організацію надзвичайного саміту щодо Білорусі звернувся прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький. У понеділок лідери п’яти основних фракцій Європарламенту оголосили, що не визнають Аляксандра Лукашенка переобраним президентом країни. Вони також закликали до нових і вільних виборів у країні.

«Що може зробити ЄС? ЄС може не визнати вибори, вимагати мирного передання влади, звільнення затриманих, санкцій проти осіб, відповідальних за насильство. Лідери ЄС можуть заявити про посилення політичної і технічної підтримки Білорусі, якщо там відбудеться демократична трансформація. Вони також можуть, але це найбільший знак запитання, закликати Росію утримуватися від втручання та погрожувати санкціями, якщо вона вирішить це зробити», – заявив Саріуш-Вольський.

Політик вважає, що цей останній пункт був би найважливішим у реакції євросоюзної «27», але через відбустність єдиної позиції громади щодо Москви прийняти таке рішення буде непросто.

За словами євродепутата, країни ЄС повинні погрозити Росії економічною ізоляцією та виключити її з фінансової системи SWIFT. Політик визнав, що це «ядерна зброя», яка ніколи раніше не використовувалася, але в цей момент може бути використана.
Саріуш-Вольський зазначив, що в нинішній ситуації Росія не може дозволити собі ігнорувати можливість санкцій.

Євродепутат повідомив, що наступного тижня відбудеться позачергове засідання Комітету Європейського парламенту з питань закордонних справ. На його думку, євродепутати також погодяться на резолюцію, яка буде слідувати напрямку, зазначеному в заяві лідерів 5 політичних груп.

На думку Саріуша-Вольського, якби російська інтервенція була нейтралізована, білоруси самостійно забезпечили б свою свободу та демократію. «Слів обурення недостатньо. На західній стороні необхідні дії. Параметри такі, що можна здійснити цю демократичну трансформацію, (…) але значна частина Західної Європи визнає Білорусь російською сферою впливу», – зауважив політик.

Related Posts