Балтія Новини Міжмор'я Польща

У Литві триває міжнародна конференція, присвячена Білорусі

Польська євордепутатка Анна Фотиґа, яка бере участь у конференції, наголосила, що президентські вибори в Білорусі необхідно повторити

Організатором дводенних переговорів у Вільнюсі є литовський парламент, МЗС Литви, Європейський парламент і різні міжнародні товариства, у заході беруть участь політики, політологи, представники культури і білоруської опозиції. Під час цієї зустрічі створять Форум ім. Каліновського – платформу борців за свободу Білорусі, передає Польське радіо.

«У час, коли білоруський народ, громадяни Білорусі борються за свої права, борються за демократичні вибори, можливість впливати на події у власній країні, – підтримка країн регіону, демократичних європейських установ, але також трансатлантична – є важливою», – сказала в інтерв’ю Польському пресовому агентству депутатка Європарламенту Анна Фотиґа, яка бере участь у конференції. «Ми будемо розмовляти перш за все про зміни в цій країні. Хочемо послухати білорусів», – додала політикиня.

«Ми з великим подивом придивляємося білоруському народові, громадянам Білорусі, які так організовано, спокійно і мирно домагаються свого права», – заявила євродепутатка. Вона додала, що на конференції буде ухвалений документ про ситуацію в цій країні. «Немає сумніву, що (нинішній президент Білорусі) Аляксандр Лукашенка програє вибори, щоб вибори не були проведені вільно і демократично. Ми вважаємо, що вибори необхідно повторити», – наголосила Анна Фотиґа.

Конференція почалася в неділю ввечері. Спочатку покладено квіти на місці страти січневих повстанців, в тому числі одного з лідерів повстання – Костянтина Каліновського. Як зазначила Анна Фотиґа, він – «чудовий патрон такого заходу». Політикиня нагадала, що «за часів Аляксандра Лукашенки пам’ять про Костянтина Каліновського в Білорусі знищували (…), його досягнення знищували».

Про плани участі в конференції повідомили, зокрема, віцемаршали Сенату Республіки Польща Ґабрієля Моравська-Станецька та Міхал Камінський, а дистанційно – голова делегації Європейського парламенту у справах контактів з Білоруссю Роберт Бєдронь.

Масові протести в Білорусі тривають від президентнських виборів 9 серпня, на яких за офіційними даними переміг Аляксандр Лукашенка, здобуваючи 80,1 відсотка голосів, а кандидатка опозиції Святлана Ціханоуська отримала лише 10,1 відсотка. Ці результати багато хто вважає сфальсифікованими.

Related Posts