Інші Новини Міжмор'я Про Україну

МЗС Білорусі викликало “на килим” посла України через указ Зеленського

Міністерство закордонних справ Білорусі викликало посла України Ігоря Кизима через указ президента Володимира Зеленського про залучення до України білоруських IT-фахівців.

Про це український дипломат розповів ввечері у середу 14 жовтня, повідомляє “Європейська правда”. 

Кизим зазначив, що на зустрічі йому вручили ноту про нібито “недружній, відкрито дискримінаційний крок з боку України”. Мінськ висловив невдоволення у зв’язку з указом Зеленського, що стосується спрощення перебування і працевлаштування білоруських фахівців в Україні.

“Перераховані в ноті посилання про нібито порушення Україною окремих базових двосторонніх міждержавних та міжурядових угод важко піддаються логіці. Адже указ був прийнятий у зв’язку зі зверненнями тих самих білоруських фахівців, якими було висловлено бажання працювати в Україні і їх проханнями створити для цього більш прийнятні умови їх перебування”, – написав Кизим на своїй сторінці у Facebook.

Дипломат заперечив “недружність” з боку української сторони. “Як мені здається, це скоріше акт допомоги тим людям, яким зараз нелегко в Білорусі”, – зазначив Кизим.

У МЗС Білорусі заявили, що крок України “межує з втручанням у внутрішні справи Республіки Білорусь”. 

Офіційний Мінськ підкреслив, що залишає за собою право на застосування відповідних заходів щодо захисту національних інтересів згідно з міжнародними нормами.

Володимир Зеленський підписав указ для розвитку інвестиційного потенціалу України та залучення ІТ-фахівців та інноваторів з Білорусі 4 жовтня.

Related Posts