Інші Новини Міжмор'я

До Польщі в гуманітарному режимі приїхало понад 700 білорусів

Від початку кризи у Білорусі до Польщі у межах спеціальних гуманітарних процедур переїхало вже понад 700 білорусів

У зв’язку з політичною кризою у Білорусі понад 700 громадян цієї країни приїхало до Польщі завдяки, зокрема, гуманітарним візам або процедурі міжнародного захисту. Про це повідомив віцеміністр внутрішніх справ та адміністрації Бартош Ґродецький, передає Польське радіо.

За його словами, від 18 серпня до 18 жовтня включно до Польщі приїхало 707 білорусів, котрі використали один із трьох спеціальних режимів в’їзду. За попередній тиждень до Польщі прибув 91 громадянин Білорусі.

Білоруси можуть їхати до Польщі, зокрема, завдяки гуманітарним візам, процедурі надання міжнародного захисту або у межах програми для підприємців. В особливих випадках їхній в’їзд теж може дозволити комендант Прикордонної служби Польщі.

На самих гуманітарних візах станом на сьогодні до Польщі приїхало 399 білорусів, але польські консули видали таких віз у кілька разів більше. Вони безкоштовні та довгострокові, дійсні до одного року. Білорусам їх видають у пришвидшеному та спрощеному режимі.

У свою чергу, 179 білорусів подали клопотання на надання міжнародного захисту на території Польщі. У випадку 64 осіб індивідуальну згоду на в’їзд до Польщі видав комендант Прикордонної служби. Такі ситуації трапляються, коли, наприклад, дана особам, хоча прибула до кордону, не має права в’їзду на територію Республіки Польща.

Ще 119 осіб прибуло до Польщі на візі, одержаній з метою участі у програмі «Poland. Business Harbour», але таких віз вже видали понад 950. Ця програма має спростити білоруським фрілансерам, стартапам, малим і середнім підприємствам та великим компаніям безперешкодний переїзд на територію Польщі.

Related Posts