Аналітика Новини Міжмор'я Польща Про Україну

У Польщі 507 тис. громадян України – у системі соцстрахування

Нині приблизно 75 відсотків з усіх іноземців, котрі застраховані у ZUS в Польщі, є громадянами України

Число іноземців, зареєстрованих у Закладі соціального страхування Польщі (ZUS), на кінець вересня 2020 року склало 689 тисяч, що на 31 тисячу більше, ніж у серпні. «Це нечуваний у нашій історії масштаб», – заявила голова ZUS професорка Ґертруда Усьцінська, передає Польське радіо.

Заклад повідомив, що на кінець вересня цього року число зареєстрованих іноземців було на 19 тисяч більшим, ніж у лютому. Там додали, що це надзвичайно важливо, оскільки епідемія коронавірусу вплинула на число іноземців у Польщі.

Зокрема у ZUS повідомили, що від березня число застрахованих іноземців зменшилося на 10 відсотків, але потім почало збільшуватися після відкриття у червні польського кордону.

За словами Усьцінської, ситуація стабілізувалася, у вересні кількість застрахованих іноземців перевищила показник лютого, а це позитивна інформація в контексті системи соціального забезпечення та ринку праці у Польщі.

За найновішими даними, найбільше у системі соціального страхування Польщі є громадян України – 507 тисяч. На наступних місцях – громадяни Білорусі – 46,2 тисячі та Грузії – 11,1 тисяч.

За дослідженням Закладу соціального страхування, довгострокова тенденція полягає у постійному збільшенні числа іноземців, котрі легально живуть і працюють у Польщі. Нині приблизно 75 відсотків з них – це українці.

Related Posts