Новини Міжмор'я Польща

Моравєцький у листі до голови Єврокомісії підтримав свою позицію щодо вето

Лист голови польського уряду є відповіддю на листа Урсули фон дер Ляєн, в якому політикиня захищала механізм верховенства права, передає Польське радіо.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький надіслав до голови Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн листа, в якому підтримав готовність Польщі заветувати бюджетний пакет. Про це повідомляє кореспондентка Польського радіо Беата Пломецька:

«Лист голови польського уряду є відповіддю на листа Урсули фон дер Ляєн, якого голова Єврокомісії надіслала кілька днів тому і в якому політикиня захищала механізм верховенства права, називаючи його виваженою та об’єктивною пропозицією, такою, як про це політики домовитися під час липневого саміту. Польща на цю тему має іншу думку. Про що у своєму листі написав Матеуш Моравєцький. Варшава вважає, що механізм, який узалежнює отримання євросоюзних фондів від дотримання верховенства права, є неточним і може служити для прийняття політично вмотивованих рішень. Оскільки цей механізм стосується бюджету ЄС на 2021-2027 роки та фонду відбудови, його ухвалення вимагає одностайної згоди усіх членів Європейського Союзу. Минулого тижня Польща та Угорщина повідомили про те, що не підтримають бюджетного пакету. У Брюсселі, однак, вірять, що до кінця цього року можливо досягти компромісу».

Related Posts