Інші Новини Міжмор'я Польща

Кшиштоф Щерський: Польща чекає на нові пропозиції з боку Німеччини у справі бюджету ЄС

Нагадаємо, Польща та Угорщина загрожують застосувати вето проти нового проєкту бюджету Європейського Союзу на 2021-2027 роки

«Польща чекає на нові пропозиції з боку Німеччини у справі бюджету ЄС», – заявив керівник Кабінету президента РП Кшиштоф Щерський. За словами політика, нові пропозиції повинні бути відповіддю на очікування Варшави і Будапешта. Нагадаємо, Польща та Угорщина загрожують застосувати вето проти нового проєкту бюджету Європейського Союзу на 2021-2027 роки, який пов’язує виплачування коштів з євросоюзних фондів із ситуацією верховенства права у країнах-членах ЄС, передає Польське радіо.

За словами Кшиштофа Щерського, Польща чекає на пропозиції у справі нового бюджету, які будуть відповідати євросоюзним договорам. «У жодному договорі немає записів про те, що якусь країну можна відрізати від фінансових фондів через політичні причини», – говорить Щерський в інтерв’ю для TVP Info:

«Європейський Союз не має жодного такого договору, в якому написано, що Європейський парламент може “заморити голодом” членські країни. Отже, ми на це не погоджуємося, ми хочемо захищати свої інтереси, опираючись на відповідні трактати і закони ЄС. Є широке поле маневру, яке дозволить опрацювати добрий бюджет, а одночасно — захищати верховенство права».

Нагадаємо, у п’ятницю прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький у розмові з канцлеркою Німеччини Анґелою Меркель підтвердив готовність застосувати вето стосовно нового проєкту бюджету Європейського Союзу на 2021-2027 роки.

Related Posts