Антиросійський фронт Новини Міжмор'я Польща Співробітництво

Польща хоче створити коаліцію держав, які готові припинити видачу віз росіянам

Варшава пропонує ЄС ввести спільний механізм обмеження видачі кількості шенгенських віз для росіян, особливо тих, які пов’язані із російською державною системою

Ми хочемо створити коаліцію країн, які бажають обмежити кількість віз, що видаються громадянам Росії; ми сподіваємося, що наші партнери дозріють до цього – яхти російських олігархів ходять у Середземному морі, а їхні діти навчаються у найкращих університетах, – сказав заступник глави МЗС Польщі Марцін Пшидач, передає “Польське радіо”.

«Після 24 лютого кількість виданих віз була обмежена до абсолютного мінімуму», – наголосив Пшидач у вівторок у Polsat News, відповідаючи на запитання про кількість віз, виданих польською державою громадянам Росії. «Ми, як Польща, запропонували в переговорах з нашими європейськими партнерами запровадити європейське регулювання щодо цих віз, щоб обмежити можливість подорожувати, особливо для тих людей, які пов’язані – навіть трохи – з системою влади в Росії», – підкреслив він. Дипломат запевнив, що це питання порушувалося на форумі Євросоюзу при розробці наступних пакетів санкцій проти Росії, але не отримало згоди деяких країн Західної Європи.

Заступник міністра зазначив, що на даний момент польська сторона намагається створити «коаліцію бажаючих країн, які готові обмежити кількість виданих віз». «У нашому випадку це вже відбувається, але хотілося б, щоб це було більш формально. Для введення такої санкції, звичайно, потрібна була б одностайність країн ЄС, натомість кожна країна може окремо дати вказівку своїм консулам, щоб вони могли обмежити кількість віз», – підкреслив він.

Як пояснив Пшидач, для запровадження таких рішень не потрібні спеціальні законодавчі рішення. «Це завжди індивідуальне рішення держави, чи хоче вона такі візи – чи видавати візу вирішує консул», – наголосив він. «Проблема в тому, що ми скорочуємо кількість виданих віз, а наші партнери тепер можуть збільшити цю кількість, а, як ми знаємо, можна без проблем пересуватися по Шенгенській зоні», – пояснив Пшидач.

Дипломат також зазначив, що Польща не є місцем призначення російських олігархів. «Ми не на Середземному морі, не російські яхти ходять по Балтійському морю, а там на південь, і не у Варшавському чи Яґєллонському університеті навчаються діти російських олігархів, а в Західній Європі. Щоб це мало справжній, глибокий сенс, це має відбутися на європейському рівні, я сподіваюся, що наші партнери дозріють до цього рішення», – додав Пшидач.

Віцеміністра також запитали про поточну ситуацію на фронті війни між Росією та Україною. «Безумовно, Росія не досягла своїх стратегічних цілей – я не кажу тільки про захоплення Києва чи Харкова, тому що бої за ці міста Росія просто програла і змушена була вивести свої війська з цієї частини України. Потім вона перемістила їх на схід, сподіваючись, що Луганську та Донецьку області буде завойовано; Донецька область не була захоплена. На даний момент бойові дії просуваються на південь, якраз в районі Херсона – точно можна сказати, що Україна досить ефективно захищає свою територію. Вона не зазнала вражаючих поразок чи гігантських втрат, вона зберегла здатність вести війну», – сказав він.

Як підкреслив віцеміністр, це війна на знищення. «Після невдалого бліцкригу, запланованого російським штабом, на даний момент реалізується стратегія виснажити українську державу з її ресурсів, але українська держава, підтримана західними партнерами – Польщею, США, Великою Британією, а також кількома іншими країнами Європи – справляються з технікою цілковито непогано. Якщо говорити про ефективність української та російської техніки, то треба сказати, що Росія технологічно суттєво відстає, сьогодні Україна, особливо після передачі HIMARS і найсучаснішої зброї, має технологічну перевагу», – оцінив він.

Заступник глави МЗС додав, що Росія сподівається, що в якийсь момент західні суспільства втомляться підтримувати Україну та витратами на війну, які несе Європа. «Ціни на енергоносії зростають, інфляція, продовольча криза — все починається з цієї війни. Ця війна на знищення має на меті втомити західні суспільства — сподіватися, що в якийсь момент поляки, британці чи американці почнуть чинити тиск на свої уряди припинити свою участь у допомозі Україні», – сказав він.

Пшидач вважає, що у Польщі цього не буде, як також у США чи Великій Британії, але він не дуже впевнений щодо німецького чи французького суспільства.

Related Posts