Антиросійський фронт Публікації

На шостий місяць окупації серед жінок в Енергодарі різкий сплеск вагітності внаслідок зґвалтувань

Надходять нові погані новини з окупованого Енергодару. За інформацією тих, хто зміг звідти вибратися на підконтрольну Україні територію та від місцевого Руху опору, за останній місяць в місті зафіксовано різкий сплеск вагітності серед жінок, що зазнали зґвалтувань. А відомий журналіст Богдан Буткевич також опублікував жахливі свідчення зґвалтованих російськими окупантами жінок, які вони з колегою отримали від однієї з глядачок, яка перебуває на лікуванні на Київщині.

Відомо про кілька десятків випадків зґвалтувань, наймолодша жертва має вік 13 років, найстарша — 57. І якщо найстарша отримали «лише» жорсткі ушкодження внутрішніх органів та важку психологічну травму, то наймолодшій, на жаль, доведеться ще і народжувати. На щастя, вона вибралася на підконтрольну Україні територію і зможе отримати тут кваліфіковану медичну допомогу. 

Лікарі, котрі надають цим жертвам допомогу, шоковані цією інформацією, в їх практиці таких випадків ще не було. При цьому ми всі розуміємо, кількість жертв може бути значно більшою, оскільки поки що йдеться про випадки з одинокими жінками, які мали чи  мають на собі сліди катувань або перебували в сумнозвісній катівні Енергетик. Але враховуючи наскільки окупанти залякали мешканців Енергодару, дуже ймовірно, що кількість зґвалтованих і вагітних може обраховуватися сотнями. Також ми не знаємо точну кількість вбитих і зниклих безвісті.

Один з лікарів, який зараз працює з цими жінками в реабілітаційному центрі на заході України, стверджує, що «за всіма ознаками, ми маємо справу з багатогодинними груповими зґвалтуваннями. Потерпілі уникають розповідати подробиці, але, на мою думку, те, що відбувається в Енергодарі, дуже нагадує навіть не Бучу чи Ірпінь, а геноцид народу тутсі в Руанді. Коли жертв взагалі не вважають за людей, і тому з ними дозволяють робити що завгодно». 

Так, молода вихователька дитячого садочку відмовившись від співпраці з окупантами, була зґвалтована, так її намагались схилити до співпраці. А коли вона поскаржилась на військових до “поліції”, її викрали і за декілька днів знайшли вбитою.

Ґвалтували та вбивали цю дівчинку начебто не рядові військові, а саме вагнерівці, саме вони найбільш скажені та агресивні. Що цілком логічно.– наводить він ще один жахливий приклад.

– наводить ще один жахливий приклад Буткевич.

В Енергодарі дуже погано з наданням будь-якої медичної допомоги, відсутні кваліфіковані гінекологи та можливість зробити аборт без ризику для життя і здоров’я. 

Керівництво т.зв. окупаційної адміністрації фактично спонукає окупантів до подібних злочинів, стверджуючи, що серед місцевих жінок, які відверто не стали на бік окупантів, в місті лишилися виключно шпигунки та коригувальниці. А особливою жорстокістю відрізняються т.зв. «вагнерівці», які контролюють ЗАЕС та розташовану там катівню Енергетик. 

П’ятьом жертвам окупантів вдалось виїхати на підконтрольну Україні територію, зараз вони проходять лікування та реабілітацію за кордоном. Саме вони першими і повідомили про ці кричущі випадки порушення гуманітарних норм і правил ведення війни.

З метою збереження анонімності, не публікуються ні імена, ні місцезнаходження жертв. Компетентні органи в курсі і займаються цим питанням.

“Дуже важко та страшно розуміти, що після деокупації кожне місто Півдня України – це нова Буча, з сотнями зниклих людей, з тисячами невідомих могил. Рахунок вже йде на десятки тисяч і це ніщо інше як геноцид українців” – підсумовує журналіст.

Related Posts