Антиросійський фронт Новини Міжмор'я Польща Про Україну Співробітництво

Спікер Сейму Польщі наголосила на необхідності постачати зброю в Україну

Роками європейські політики не дослухалися до польських застережень щодо експансіоністської політики росії

Польсько-іспанські відносини, парламентська дипломатія, допомога Україні у боротьбі з російською агресією та виклики, пов’язані з енергетичною кризою – були серед тем зустрічі новоакредитованого посла Іспанії в Польщі Раміра Фернандеса Бачіллера та cпікерки Сейму Ельжбети Вітек, передає “Польське радіо”.

Зустріч була нагодою поговорити про польсько-іспанські відносини, парламентську дипломатію та допомогу Україні у боротьбі з російською агресією.

«Було обговорено питання співпраці між парламентами обох країн. Маршалок Сейму звернула увагу на численну польсько-іспанську парламентську групу в Сеймі та циклічні зустрічі двостороннього парламентського форуму, остання з яких відбулася в Бургосі.

Спікерка Сейму наголосила на необхідності постачати зброю в Україну, інакше росія може піти далі і напасти на інші країни, зокрема на Польщу.

Вітек також висловила задоволення підтримкою Іспанією біженців і передачею зброї.

«Співрозмовники погодилися, що Україна має перемогти. Маршалок Сейму зазначила, що з початку війни до Польщі в’їхало понад 6,5 млн українських біженців, а зараз їх близько 3,5 млн. Ельжбета Вітек розповіла про пакет допомоги, яку Польща надає українцям – доступ до польського ринку праці, освіти, соціальної підтримки та медичного обслуговування. Вона зазначила, що Польща не отримала для цього коштів ЄС. Вона також нагадала, що роками європейські політики не дослухалися до польських застережень щодо експансіоністської політики Росії».

Зазначається, що темою зустрічі були також виклики, пов’язані з енергетичною кризою, а розмова також стосувалася співпраці у сфері безпеки, адже польські та іспанські військові дислокуються в одній із бойових груп у Латвії.

Related Posts