Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Агентство внутрішньої безпеки Польщі затримало дев’ятьох осіб

Якщо консенсусу не буде, то, ймовірно, справу передадуть на саміт ЄС наступного тижня в Брюсселі, передає Польське радіо.

У Євросоюзі наразі немає згоди щодо ключових питань у санкціях проти Росії та Білорусі. Нещодавня зустріч послів держав-членів підтвердила розбіжності в думках. Переговори триватимуть до неділі, а якщо консенсусу не буде, то, ймовірно, справу передадуть на саміт ЄС наступного тижня в Брюсселі. 

Немає домовленостей про зниження граничної ціни на російську нафту, що транспортується морем до країн за межами ЄС, з 60 до майже 50 доларів. Тут необхідні спільні домовленості з великою сімкою, а Сполучені Штати обумовлюють згоду відмовою ЄС від автоматичного зниження ліміту кожні два місяці до 5-відсоткового зниження ринкової ціни.

Суперечка між Португалією та Литвою щодо санкцій проти Білорусі досі не вирішена. Лісабон, посилаючись на продовольчу безпеку, хоче послабити обмеження на білоруські калійні солі, на що не погоджується Вільнюс. Що стосується постачання боєприпасів в Україну, то зараз є домовленість про поставку мільйона ракет до кінця року.

Щоправда, щодо спільних закупівель боєприпасів для України залишилося узгодити кілька питань, наприклад, чи будуть можливі спільні закупівлі в країнах за межами ЄС. Франція проти, але тисне Польща, яка наголошує на необхідності реалістичного підходу.

У Варшаві зазначають, що оборонна промисловість у Європі може не впоратись із забезпеченням швидких поставок, тому боєприпаси необхідно шукати за межами ЄС. У цьому випадку, як каже один дипломат ЄС, можлива гнучкість і визнання того, що покупки в країнах ЄС будуть пріоритетними.

Related Posts