Польща

Польща озброюється: хоче придбати 96 вертольотів Apache

У понеділок, 25 вересня, у Месі, штат Аризона, де розташовані заводи Boeing, міністр національної оборони Республіки Польщі Маріуш Блащак підписав першу офсетну угоду щодо контракту на закупівлю вертольотів Apache. Після церемонії очільник міноборони повідомив, що основний контракт на закупівлю Apache має бути підписаний ще 2023 року, передає ЗІФ.

За словами кореспондентки Польського радіо Аґнєшки Дронжкєвич, під час перебування в США міністр нацоборони Маріуш Блащак говорив, що угода з американською компанією Boeing є важливою частиною офсету, що надасть польській збройовій промисловості сервісні компетенції. 

«Військовий авіаційний завод у Лодзі обслуговуватиме встановлені на вертольотах Apache радари та системи наведення ракет Hellfire», – зазначив посадовець.

Американська сторона також погодилася надати Польщі 8 вживаних вертольотів на період до підписання головного контракту та згідно з ним початку поставок техніки.

Додамо також, що Міністерство оборони Польщі повідомило 25 вересня про підписання угоди з американською корпорацією Lockheed Martin щодо закупівлі 96 ударних гелікоптерів Apache. Зокрема, у повідомленні сказано, що угода передбачає не лише закупівлю гвинтокрилів Apache, а також формування центру з обслуговування на базі заводу WZL-1 у польському місті Бидгощі. 

Related Posts