Антиросійський фронт Позиція США

Майк Пенс: Жодна небезпека не є більш очевидною, ніж привид агресії зі Сходу

Віце-президент США наголосив, що Москва хоче ділити та дестабілізувати завдяки своїм нафтовим і газовим ресурсам, повідомляє Польське радіо.

«Жодна небезпека не є більш очевидною, ніж привид агресії зі Сходу; Москва хоче ділити та дестабілізувати завдяки своїм нафтовим і газовим ресурсам, новим арсеналам ядерної зброї та втручанню у вибори в інших країнах», – наголосив у середу, 13 лютого, у Варшаві віце-президент США Майк Пенс.

«Попри багаторічні перемовини, російські сили надалі займають значну частину Грузії та України, а нещодавно, порушуючи законодавство, вони затримали три українські кораблі з їхніми екіпажами», – сказав Пенс під час спільної прес-конференції з президентом Польщі Анджеєм Дудою у столиці Польщі.

Американський політик наголосив, що у зв’язку з цими провокаціям і «в солідарності з Польщею та нашими європейськими партнерами президент Дональд Трамп зробив більше, аби протистояти Росії, ніж будь-який інший президент у нашій найновішій історії».

Серед іншого, віце-президент Пенс ствердив також, що відносини між Сполученими Штатами та Польщею є міцнішими, ніж будь-коли. «Польща та США є друзями, позаяк ми керуємося подібними цінностями, а у світі, що стає все більш непередбачуваним, наш союз стає щораз важливішим», – сказав американський високопосадовець.

Майк Пенс наголосив теж на значенні економічної безпеки та польсько-американського діалогу в енергетичній сфері, що полягає в тому, аби ні Польща, ні Сполучені Штати, ані жодна інша країна в Європі, «не стала залежною у цій сфері від агресивної Росії». У цьому контексті він нагадав про контракти на постачання скрапленого газу зі США до Польщі.

«Нині ми не можемо дочекатися співробітництва у розвитку інших джерел енергії, наприклад ядерної», – зазначив віце-президент Сполучених Штатів. За його словами, влада у Вашингтоні, на чолі з президентом Дональдом Трампом, пишається і висловлює подяку Польщі за протидію проекту газопроводу Nord Stream 2.

У свою чергу, президент Анджей Дуда поінформував після зустрічі з віце-президентом США Майком Пенсом, що невдовзі слід сподіватися рішення у справі збільшення американської військової присутності у Польщі. Президент, однак, не уточнив, чи йдеться про рішення у справі розгортання у Польщі постійної бази США.

«Маю надію, що наші спільні зусилля у напрямку збільшення присутності армії Сполучених Штатів у Польщі дадуть невдовзі результати. Незабаром будуть прийняті перші обов’язкові рішення», – сказав Дуда.

Президент висловив також задоволення попередньою зустріччю з польськими та американськими солдатами на 1-ій Базі транспортної авіації у Варшаві. «Це дуже приємна зустріч, але також і дуже символічний елемент американської військової присутності у Польщі у рамках Північноатлантичного альянсу та у рамках союзу між нашими державами», – зазначив він.

Нагадаємо, в інтерв’ю виданню «Financial Times» посол США у Польщі Жоржет Мосбахер заявила, що Вашингтон має намір значно збільшити чисельність американського війська у Польщі.

Водночас речник Пентагону Ерік Пейгон заявив у середу, 13 лютого, що Сполучені Штати ще не досягли домовленості з Польщею щодо збільшення чисельності американських військ у Польщі, а перемовини з цього приводу продовжуються.

Нагадаємо, раніше у середу Анджей Дуда та Майк Пенс взяли участь у церемонії підписання контракту на постачання польській армії ракетних артилерійських мобільних систем HIMARS на суму 414 млн доларів.

Related Posts