Аналітика Антиросійський фронт Експертна думка НАТО Новини Міжмор'я Польща Співробітництво

Глава МЗС Польщі про НАТО: Єдність, солідарність і рішучість

Яцек Чапутович взяв участь у дебатах присвячених історичному розширенню Альянсу і сучасним викликам, які стоять перед НАТО

Єдність, солідарність і рішучість – це основи НАТО, – наголосив міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович. НАТО має продовжувати виконувати зобов’язання, прийняті на самітах у Ньюпорті, Варшаві та Брюсселі, – підкреслив глава польської дипломатії, предає Польське радіо.

Яцек Чапутович взяв участь у п’ятницю в дебатах, організованих Польським інститутом міжнародних відносин і Німецьким фондом Маршалла за підтримки Департаменту громадської дипломатії НАТО. Дебати за участі, зокрема, екс-держсекретар США Мадлен Олбрайт і генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберґа були присвячені історичному розширенню Альянсу, що сталося 20 років тому, і сучасним викликам, які стоять перед НАТО.

Сьогодні НАТО зіткнулося з новими загрозами, такими як гібридна війна, тероризм і безпека в кіберпросторі, – підкреслив міністр.

«Парадоксально, можна сказати, що Альянс, як правило, потребує зовнішнього ворога, і Росія дала цей привід, щоб заново реформувати Північноатлантичний альянс. Рішення у Ньюпорті, Варшаві та Брюсселі, які привели до того, що сьогодні маємо сили НАТО на східному фланзі, це підтверджують», – наголосив міністр закордонних справ Польщі.

Глава МЗС підкреслив, що трансатлантичне співробітництво має важливе значення для безпеки всіх країн Альянсу.

Related Posts