НАТО Новини Міжмор'я Позиція Польща Співробітництво США

Посол США у Польщі: НАТО – це ідея об’єднаних, вільних держав

За словами Жоржет Мосбахер, у Європі нині триває війна і здійснюються спроби підриву довіри до НАТО

Посол Сполучених Штатів у Польщі Жоржет Мосбахер сказала, що НАТО є чимось більшим, ніж військовим союзом. За її словами, це ідея об’єднаних, вільних держав. Посол Мосбахер зустрілася з політиками, дипломатами та експертами під час конференції «Delivering on the Promise Of Europe Whole, Free and at Peace», зорганізованій у Варшаві у зв’язку зі святкуванням 20-річчя членства Польщі в НАТО, повідомляє Польське радіо.

Американська посол говорила, зокрема, про історію об’єднання Європи і розвиток співробітництва між Сполученими Штатами та Старим континентом. Вона наголосила на важливій ролі Польщі у Північноатлантичному альянсі та сказала, що ця країна дотримується умов щодо оборонних витрат.

Жоржет Мосбахер висловила думку, що в Європі нині триває війна і довіра до Альянсу підривається. На її погляд, у зв’язку із сучасними загрозами Європа та Сполучені Штати повинні показати єдність. «Якщо будь-хто колись запитає, чим є НАТО і яка роль Америки а Альянсі, то можете йому відповісти, що НАТО є єдиним і тим самим. НАТО – це значно більше, ніж організація, Альянс є чимось значно ціннішим. НАТО – це ідея свободи», – сказала Жоржет Мосбахер.

У Варшаві політики, дипломати та експерти дискутують на тему розвитку та актуальної ситуації держав НАТО. У зустрічі сьогодні візьме участь, зокрема, міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович та генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберґ.

Нагадаємо, вчора у Варшаві відбулася зустріч генерального секретаря НАТО з президентом Польщі Анджеєм Дудою та прем’єр-міністром Матеушем Моравєцьким.

Як польський президент, так і очільник НАТО наголосили, що Польща дотримується союзницьких зобов’язань. «Протягом понад двох десятиліть Польща знову і знову показувала, що вона є сильним та активним союзником НАТО. У Варшаві я подякував президенту Дуді та прем’єру Моравєцькому за приклад у справі витрат на оборону та значних інвестицій у нові (оборонні) можливості», – написав ввечері у Twitter генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ.

Генеральний секретар звернув теж увагу, що на території Польщі союзницькі армії проводять постійні навчання, а присутність військ НАТО у всьому регіоні східного флангу реалізує політику стримування.

Related Posts