Балтія Новини Міжмор'я Позиція

Міністр юстиції Литви: ЄСПЛ перекваліфікує радянські злочини на геноцид

За словами міністра юстиції Литви, рішення ЄСПЛ визнає радянські злочини проти литовського підпілля геноцидом

За словами міністра юстиції Литви Ельвінаса Янкявічюса, рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), що визнає радянські репресії проти післявоєнних литовських партизанів геноцидом, змінить поширену оцінку радянських злочинів, повідомляє Польське радіо.

«На думку міжнародного співтовариства раніше радянські репресії, на відміну від репресій нацистських, не були визнані злочином геноциду. Дане рішення змінює ситуацію докорінно», – зазначив Янкявічюс у четвер, 14 березня, в інтерв’ю для радіостанції Żiniu Radijas.

У вівторок ЄСПЛ постановив, що рішення литовського суду, згідно з яким післявоєнні репресії проти партизанів визнаються геноцидом, є правомірним. Справу суд розглядав згідно зі зверненням екс-службовця КДБ Станісловаса Дрелінґи, обвинуваченого у причетності до геноциду. У 1956 році він брав участь у затриманні провідника литовського антикомуністичного підпілля Адольфаса Раманаускаса-Ванаґаса.

Це рішення Литва назвала історичним, зазначивши, що вперше було офіційно визнано те, що постійні радянські репресії проти повоєнних партизанів повинні були змінити демографічний склад литовського населення.

Партизанська війна в Литві, відома як «війна після війни», почалась у липні 1944 року після окупації радянської армії, а закінчилась навесні 1953. Вважається, що антикомуністичну підпільну боротьбу вело приблизно 50 тисяч осіб.

Адольфаса Раманаускаса-Ванаґаса, якого вважають провідником антикомуністичного підпілля, арештували у 1956 році, а після року тортур розстріляли. Після багатьох років пошуку його останки знайшли минулого року на вільнюському цвинтарі Антакалніо.

Related Posts