Новини Міжмор'я Польща Співробітництво США

Міноборони: Комплекси Patriot прибудуть до Польщі вчасно

За словами Міністерства оборони, перші дві батареї ЗРК Patriot прибудуть до Польщі до 2022 року

Американські зенітні ракетні комплекси (ЗРК) Patriot із системою IBCS (Інтегрованою системою повітряного та ракетного бою – ред.) прибудуть до Польщі вчасно. Міністерство національної оборони написало, що, попри інформацію у ЗМІ, дві батареї системи Patriot, придбані Польщею у березні 2018 року, будуть доставлені до 2022 року, передає Польське радіо.

«Контракт, підписаний 13 березня 2018 року між урядом США та фірмою Northrop Grumman на одержання системи IBCS для першого етапу польської програми „Вісла” („Wisła”), передбачає постачання елементів системи до 2022 року. У документі також говориться, що фірма Northrop Grumman буде відповідальною за оновлення програмного забезпечення та інформаційну підтримку системи до 2026 року. Підписаний договір теж не означає, що система потрапить до Польщі пізніше, ніж 2022 року», – написано у повідомленні Міністерства оборони Польщі.

В оборонному відомстві запевнили, що реалізація першого етапу програми «Вісла» проходить згідно із прийнятими в МНО планами.

У березні 2018 року міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак підписав договір на придбання протиповтіряних і протиракетних комплексів Patriot. Система має стати одним з головних елементів протиповітряної оборони країни. У відомстві наголосили, що Польща буде другою країною у світі після Сполучених Штатів із найсучаснішими комплексами Patriot з системою IBCS.

Related Posts