Новини Міжмор'я Польща США

Білий дім: 12 червня у Вашингтоні відбудеться зустріч Дуди і Трампа

У Вашингтоні офіційно підтвердили, що зустріч президентів Польщі та США відбудеться у Білому домі 12 червня

У середу, 15 травня, Білий дім офіційно поінформував, що президент США Дональд Трамп зустрінеться з президентом Анджеєм Дудою 12 червня у Вашингтоні, передає “Польське радіо”.

Згідно з офіційним повідомленням американської адміністрації, президент Трамп спільно з першою леді Меланією Трамп прийме президента Анджея Дуду з його дружиною Аґатою Корнгаузер-Дудою 12 червня у Білому домі.

У Білому домі наголосили, що візит президента Дуди буде підтвердженням «історичних і культурних зв’язків, які об’єднують Сполучені Штати і Польщу», що має особливе значення «у контексті 80-их роковин початку Другої світової війни», які припадають цього року.

«Президент Трамп і президент Дуда обговорять розвиток стратегічного партнерства та ряд питань, що цікавлять обидві сторони, зокрема оборону, безпеку, енергетику та торгівлю», – повідомили у Білому домі.

Польща і Сполучені Штати будуть також «святкувати» 20-річчя вступу Польщі до Північноатлантичного альянсу і 30-річчя розпаду комунізму», – говориться у повідомленні.

У вівторок голова Кабінету президента Польщі Кшиштоф Щерський повідомив, що Трамп хоче, серед іншого, обговорити з Дудою також пропозиції щодо збільшення військової присутності США у Польщі.

Важливою частиною американсько-польських відносин, крім військового співробітництва, є також енергетична співпраця, зокрема заходи, спрямовані на диверсифікацію джерел енергії Польщі та її союзників у регіоні Центрально-Східної Європи.

Дональд Трамп, який присвячує велике значення співпраці з Європою в енергетиці, у вівторок, під час візит до газопорту Cameron LNG у штаті Луїзіана, нагадав про Польщу, як про одного із союзників Сполучених Штатів, який «використовує американський природний газ, аби зменшити свою залежність від тих держав, котрі використовують енергію як інструмент примусу».

Нагадаємо, польська президентська пара свій перший візит до Білого дому здійснила 18 вересня 2018 року.

Related Posts