Новини Міжмор'я Польща Про Україну Співробітництво

Голова ІНП Польщі «добре» і «погано» оцінив співпрацю з Україною

На думку Ярослава Шарека, співпраця з Україною добра в архівній сфері, а погана – в ексгумаціях останків

Співпраця з Україною йде добре в архівній сфері, але погано у сфері пошукових та ексгумаційних робіт. Про це у вівторок сказав президент Інституту національної пам’яті Польщі Ярослав Шарек. Він нагадав, що дотепер триває мораторій на ексгумації останків польських жертв на території України, передає “Польське радіо”.

«На даний момент наші пошукові та ексгумаційні роботи в Україні повністю заблоковані. Натомість дуже добре розвивається співробітництво з українськими архівами, а також у науковій сфері», – сказав на хвилях Польського радіо Шарек.

Голова ІНП Польщі вважає, що прикладом доброї співпраці була нещодавня міжнародна наукова конференція «Симон Петлюра (1879-1926) – лідер незалежної України. До 140-річчя від дня народження», яка з ініціативи ІНП відбулася у Варшаві. Наступного року припадає 100-річчя підписання Юзефом Пілсудським та Симоном Петлюрою договору про спільну боротьбу з більшовиками.

«На таких історичних темах ми хочемо будувати відносини», – зазначив Шарек.

Він також сповістив, що за кільканадцять днів до ІНП Польщі прибуде наступна група молодих істориків з Вінниці. «Під час зустрічі доктор Юрій Легун, директор державного архіву Вінницької області, розповість про архівні фонди його установи та поділиться інформацією про попередню співпрацю з Архівом ІНП Польщі для збереження і оцифрування матеріалів про «польську операцію» НКВС 1937-1938 років. Натомість директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришин розповість про Вінницьку трагедію (масові розстріли мирного населення у Вінниці, здійсненні НКВС) та ексгумації на терені міста», – говориться у повідомленні ІНП Польщі.

Related Posts