НАТО Новини Міжмор'я Позиція Польща Співробітництво США

Міністр оборони: Польща невдовзі вступить у групу держав з винищувачами F-35

Маріуш Блащак побував на базі Повітряних сил США Еґлін, де ознайомився з можливостями літаків F-35

Міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак сповістив, що Польща невдовзі вступить до елітної групи держав, військово-повітряні сили яких мають найновіші винищувачі F-35. Очільник оборонного відомства Польщі у перший день візиту до Сполучених Штатів відвідав авіабазу Еґлін на Флориді, де ознайомився із програмою розвитку цих сучасних винищувачів-бомбардувальників п’ятого покоління, передає “Польське радіо”.

Міністр Блащак висловив переконання, що придбання цих машин значно підвищить боєздатність польської авіації. За його словами, нині – це найліпші та найсучасніші винищувачі.

«F-35 у польських військово-повітряних силах означає зміцнення безпеки Польщі, східного флангу НАТО та усього Північноатлантичного альянсу», – наголосив він.

«Ми мамо ідеальних пілотів, котрі заслуговують на найліпшу техніку. Винищувачі F-35 введуть нову якість у Військо Польське та гарантують безпеку нашим авіаторам. У базі Еґлін на Флориді я вивчив можливості F-35. Це правильний вибір для безпеки Польщі. Чекаємо на остаточну пропозицію США», – написав Маріуш Блащак у Twitter.

Мшністр Блащак зауважив також, що завершується ера використання військово-повітряними силами Польщі пострадянської техніки, і починається ера техніки найновішого покоління. Він висловив надію, що винищувачі F-35 польська армія отримає дуже швидко. Міністр повідомив, що розмовляв про це під час свого візиту з американськими командувачами.

«Ми вже в процесі, ми, як уряд Польщі, як Міністерство національної оборони подали запит на комерційну пропозицію», – сказав міністр оборони. Він додав, що у цій справі вже відбулося декілька зустрічей між експертами польських військово-повітряних сил та сил Сполучених Штатів.

Міністр національної оброни поінформував, що на першому етапі Польщі готова придбати 32 винищувачі F-35. Однак він зазначив, що амбіції Польщі є набагато більшими.

Одномоторні та одномісні багатоцільові винищувачі F-35 виробляє американський збройний концерн Lockheed Martin.

Візит Маріуша Блащака до США триватиме чотири дні. Очільник оборонного відомства має зустрічі у Пентагоні та Конгресі. У середу від супроводжуватиме президента Анджея Дуду під час візиту до Білого дому.

Related Posts