Балтія Новини Міжмор'я

У Естонії хочуть обкласти податком імпортовану в країни Балтії електрику РФ

Естонська держкомпанія Eesti Energia запропонувала накласти податок на імпортовану в Естонію та інші країни Балтії російську електрику, повідомляє “Європейська правда”.

За оцінкою підприємства, російська електроенергія впливає на балтійський ринок більше, ніж на країни Північної Європи, оскільки існують обмеження на пропускну здатність між Швецією і Фінляндією, а також Швецією і Литвою.

Однак впровадження податку вимагатиме не тільки угоди з Латвією і Литвою, а й дозволу Брюсселя. В уряді ініціативу Eesti Energia наразі коментують обережно.

“Це рішення необхідно погоджувати з ЄС, і, звичайно, швидкого рішення не існує. Тут, безумовно, йде дискусія про те, наскільки ця енергія з Росії вплине на ціну в Естонії і наскільки можливо буде регулювати ринок за допомогою цих процедур”, – сказав міністр економіки і інфраструктури Тааві Аас.

Раніше Аас повідомив, що через різке подорожчання квот на викиди вуглекислого газу і дешевого імпортного електрики роботу на нарвських електростанціях можуть втратити 800-1000 енергетиків, а з урахуванням членів їхніх сімей доходу можуть втратити більше 6000 осіб в Іда-Вірумаа.

З початку року було скорочено близько 500 осіб, а влітку у вимушену відпустку відправлять ще 1300 працівників Eesti Energia. Рішення про подальші скорочення були відкладені на осінь.

Уряд Естонії в четвер погодився з пропозицією Міністерства економіки та комунікацій частково замінити сланець на біомасу як паливо на нарвских електростанціях для підвищення конкурентоспроможності продукованої на електростанціях електроенергії.

Серед наступних кроків з підтримки енергетики міністр назвав запровадження тарифу за використання інфраструктури для електроенергії з третіх країн, зокрема з Росії, спільно з іншими країнами Балтії. Це рішення балтійські країни можуть ухвалювати без участі Брюсселя.

Related Posts