Аналітика Молдова/Румунія Новини Міжмор'я Про Україну

Клімкін радий, що саме Майя Санду очолила уряд Молдови

Глава МЗС України Павло Клімкін радий, що саме Майя Санду стала прем’єр-міністром Молдови, повідомляє “Європейська правда”.

“Я, до речі, дуже радий, що саме Майя Санду очолила уряд. З приємністю згадую спілкування з нею на заходах Європейської народної партії” – зазначив Клімкін на своїй сторінці у Facebook.

Водночас він висловив стурбованість бажанням Росії застосувати спільний підхід до Молдови і до України через свою модель фрагментації і федералізації. 

Міністр пояснив, що Київ цього тижня надсилав своїх представників для Кишинева, щоб зрозуміти всі нюанси ситуації.

“Але головне – це майбутнє. Для нас обох важливо, щоб Молдова була в ньому європейською та демократичною. Саме на тому, що ми можемо зробити разом в майбутньому, ми і сфокусували нашу увагу” – зазначив міністр.

Як повідомлялося, глава МЗС України Павло Клімкін напередодні зустрівся зі своїм румунським колегою Теодором Мелешкану для обговорення ситуації в Молдові.

Нагадаємо, МЗС України цього тижня опублікувало повідомлення для преси, у якому визнало одночасно двох прем’єрів та два уряди Молдови.

Згодом у МЗС додали, що це не було помилкою, хоч і визнали, що “два прем’єри – це забагато“.

Неофіційно дипломати пояснюють, що причиною є їх застереження через участь у новій коаліції проросійської партії Додона, та через те, що зміну влади у Молдові підтримав не лише Захід, але і Росія.

Related Posts