Новини Міжмор'я Позиція Польща

Анджей Дуда: Газ зі Сходу є політичним інструментом

Президент вважає, що Польща зможе розвиватися, коли буде добре захищена військово і забезпечена енергоресурсами

«Я хочу, аби Польща була безпечною державою, яка може добре розвиватися, а зможе вона добре розвиватися, коли буде добре військово захищена та будуть забезпечені основні енергетичні ресурси. Так, аби наша економіка та наші домашні господарства були у безпеці», – заявив у понеділок президент Польщі Анджей Дуда, передає “Польське радіо”.

На зустрічі з жителями Острова Великопольського польський президент додав, що «саме тому президент Лєх Качинський колись прийняв рішення про будівництво для Польщі газопорту у Свіноусті». «Саме тому ми нині докладаємо зусиль для диверсифікації поставок газу з різних сторін. Не тільки зі Сходу, бо відомо, що на Сході він становить політичний інструмент, а ми хочемо мати економічний інструмент, аби ми могли виробляти, аби ми могли огрівати помешкання», – сказав Дуда.

Президент висловив задоволення, що Польща «має цей газопорт і може купувати до цього газопорту газ зі Сполучених Штатів та з інших місць». «Ми купуємо його за доброю ціною, запевняю Вас, і на добрих умовах, бо це нам дуже потрібно», – додав він.

Анджей Дуда підкреслив теж, що Польща змінює, реформує та модернізує армію. «Це нині важливе завдання на довгі роки, бо, на жаль, цей процес буде тривати. Він надзвичайно дорогий, але ми хочемо, щоб польська армія була, перш за все, якомога ефективнішою, якомога сучаснішою», – сказав Дуда.

Related Posts