Портал onet.pl: «Європа сказала Путіну: „Україну можна брати. Ми можемо поговорити й про Польщу”», передає “Польське радіо”.

«Повернувши Росії право голосу у Парламентській асамблеї Ради Європи, Європа не тільки зрадила Україну, але теж поглибила розкол між заходом та сходом континенту. Литва, Латвія, Естонія, а також Польща отримали важливий сигнал, що Європа готова продати їх за відповідною ціною», – пише Марцін Вирвал на порталі onet.pl.

«П’ять років тому переконання про підтримку Європи було серед українців поширеним – у Києві, у Львові, а, у першу чергу, на фронті на Донбасі. За ці п’ять років від анексії Криму Росія багаторазово порушували основні засади міжнародного співжиття. Збиття цивільного літака Малайзійських авіаліній, хімічна атака у Великій Британії, воєнні злочини у Сирії – приклади можна множити. Попри це Європа повернула Росії право голосу в ПАРЄ», – із сумом констатує публіцист.

За його словами, європейське голосування збіглося у часі із аналізом Єжи Марека Новаковського із Центру стратегічного аналізу. Автор тексту «Нова Ялта, тобто кінець польської східної політики» пише, що наддержави домовилися про новий поділ світу.

На думку Новаковського, у новому розподілі Грузія, Молдова, Вірменія віддані Росії, «проблемою є Україна», а Польща опинилася «з того боку стіни, з якого ми завжди хотіли». Найновіші події показують, що ситуація є ще гіршою.

«Принципи солідарності, у тому числі і європейської, полягали у тому, що ми дбаємо про найслабших з особливою увагою. Україна, яка стікає кров’ю на війні з російським агресором, є тим найслабшим членом європейської спільноти. А Європа її просто зрадила. Але не менше Європа зрадила й інші країни, які до своєї сфери впливів хотіла би повернути Росія – Литву, Естонію, Латвію, а у довгостроковій перспективі й Польщу», – пише він.

«Останньої ночі Європа сказала Путіну: „Україну можна брати. Ми можемо поговорити про наступних у черзі”», – зазначає Марцін Вирвал.

Related Posts