Грузія/Вірменія Новини Міжмор'я

Грузія: опозиція заступилася за канал, де облаяли Путіна, і засудила заяви влади

Реакція грузинської влади на лайку в ефірі каналу “Руставі-2”, спрямовану на адресу російського президента Владіміра Путіна, загрожує інтересам країни.

Про це заявив член партії “Європейська Грузія” Сергі Капанадзе, повідомляє “Європейська правда”.

Телекомпанія “Руставі-2” вночі в понеділок тимчасово призупиняла мовлення через акцію протесту, що зібралася перед її офісом у зв’язку із нецензурним випадом ведучого Георгія Габунія на адресу Путіна в ефірі.

Перед припиненням ефіру гендиректор телекомпанії Ніка Гварамія засудив поведінку журналіста і пообіцяв покарання, але висловив думку, що протести під каналом – “це не спонтанна акція, а акція, організована владою”.

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі засудила нецензурне звернення ведучого. МЗС Грузії назвало висловлювання провокацією, “спрямованою на поглиблення і без того складної ситуації в грузино-російських відносинах”.

За словами Капанадзе, уряд використовує інцидент для своїх цілей, і заяви представників керівної партії “Грузинська мрія” були спробою обмежити свободу слова.

“Країні загрожує реакція, яку ми побачили від уряду”, – зазначив він.

“Здається, уряд використовував свої огидні групи, свою фабрику тролів та весь політичний капітал щоб атакувати “Руставі-2″ і намагатися закрити канал”, – сказав Капанадзе, водночас засудивши поведінку ведучого Георгія Габунія.

За словами Олександра Барамідзе, члена “Вільних демократів”, представники влади Грузії підтвердили капітуляційне ставлення до Росії своїми заявами.

“Звичайно, я не позитивно оцінюю заяви Георгія Габунія, але, з іншого боку, реакція, яку дали грузинські чиновники, на кожному рівні влади, дійсно ошелешила. Це капітуляційне ставлення до Росії”, – сказав Барамідзе.

Експрезидент Грузії Михеїл Саакашвілі заявляє, що “епатаж і істеричність тільки зашкодить нашій справі”. 

“У боротьбі з російським імперіалізмом і окупацією, наші медіа не повинні перетворюватися в істеричні російські ЗМІ! На нашому боці правда і передавати правду потрібно в цівілзованной формі!” – зазначив він.

Вранці 8 липня канал відновив ефірне мовлення.

Нагадаємо, у Грузії сталося падіння курсу ларі через шок для економіки, спричинений указом Путіна про заборону російським авіакомпаніям літати до Грузії, яка набуває чинності з 8 липня.

Related Posts