Аналітика Балтія Новини Міжмор'я

Естонія відповіла на заяву прем’єра Латвії про “акцизну війну”

Уряд Естонської Республіки не укладав з Латвією жодних угод, що стосуються акцизів на алкоголь.

Про це заявив прем’єр-міністр, голова Центристської партії Юрі Ратас, повідомляє “Європейська правда”.

За його словами, уряд не мав угод з Латвією ні на тему загального підвищення або зниження акцизу на алкоголь, ні на предмет узгодження один з одним подібних дій.

При цьому Юрі Ратас визнав, що між міністерствами фінансів Естонії і Латвії проводиться регулярне співробітництво на тему акцизної політики – сторони обмінюються відповідною інформацією.

Ратас також нагадав, що в кінці 2017 року колишній міністр охорони здоров’я і праці Євгеній Оссіновскій підписав меморандум, за яким Естонія, Латвія і Литва домовилися про спільні наміри з вироблення політики, спрямованої на зниження споживання алкоголю і тютюну та сприяння здоровому харчуванню.

За словами Ратаса, цей меморандум не є міжнародною угодою і не зобов’язує уряди трьох країн інформувати один одного про зміни ставок акцизного податку на алкоголь.

Раніше прем’єр Латвії Крішьяніс Каріньш заявив, що Естонія порушила угоду з Латвією про акцизний податок на алкоголь і розпочала “війну”, тому і його країні доведеться знизити акцизи.

За його словами, кілька років тому обидві держави уклали угоду про те, що Латвія буде підвищувати акцизний податок, щоб наблизитися до рівня Естонії.

У липні 2019 року Естонія знизила акциз на алкоголь на 25%.

Related Posts