Новини Міжмор'я Позиція Польща Про Україну

Яцек Чапутович: Очікуємо зміцнення проєвросоюзного курсу української політики

Голова МЗС Польщі сказав, що велика підтримка нової влади свідчить про те, що українці чекають від неї реформ, боротьби з корупцією, олігархами і завершення війни

«Ми очікуємо, що продемократичний і проєвросоюзний курс української політики зміцниться, президент Володимир Зеленський і створена ним політична сила мають велику підтримку, це показує, що українці сподіваються від них реформ, боротьби з корупцією, олігархізацією, а також розв’язання питань, пов’язаних із триваючою війною, обміном військовополонених», – сказав у середу міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович, передає Польське радіо.

Очільник польської дипломатії зазначив, що польський уряду та Європейський Союз позитивно оцінюють політичні процеси, що відбуваються в Україні.

«Розмова президента Анджея Дуди з президентом Зеленським у Брюсселі підтвердила бажання збереження Україною добрих відносин з нашою країною, а також визнання ролі Польщі у підтримці суверенітету України та її зусиль для зміцнення державності та реформ», – додав голова МЗС Польщі.

Нагадаємо, Польща привітала спокійний перебіг дострокових виборів в Україні. У Варшаві теж сподіваються на появу нового, стабільного українського уряду, який продовжить шлях до зміцнення відносин з ЄС і НАТО.

Із демократичними парламентськими виборами Україну привітав також Державний департамент США. Як повідомили у Посольстві України у Вашингтоні, Сполучені Штати привітали «мирні парламентські вибори, що принесли чіткі результати та наголосили на вірності українців демократичним ідеалам».

«Ми будемо співпрацювати з новою владою України і українським народом на шляху реформ, що є ключовим для забезпечення успіху цієї держави. Сполучені Штати підтверджують свою незмінну підтримку для України в умовах російської агресії. Ми надалі будемо стояти пліч-о-пліч з народом України у побудові сильної, демократичної і безпечної держави у її визнаних міжнародним співтовариством кордонах», – говориться у заяві Держдепу США.

Related Posts