Новини Міжмор'я Польща

У ще одному польському місті усунуть радянський пам’ятник

З міста Чеховіце-Дзєдзіце у Сілезькому воєводстві усунуть пам’ятник польсько-радянського братерства зброї, що порушує Закон про пропаганду комунізму

Пам’ятник польсько-радянського братерства зброї, як об’єкт пропаганди комунізму, усунуть з міста Чеховіце-Дзєдзіце (Сілезьке воєводство). Таке рішення прийняв сілезький воєвода. Очільник міста Маріан Блахут поінформував у понеділок, що самоврядування не буде оскаржувати це рішення, передає “Польське радіо”.

Сілезький воєвода у поясненні до свого рішення навів висновок Інституту національної пам’яті Польщі. На думку істориків, пам’ятник не відповідає умовам Закону про заборону пропаганди комунізму або іншого тоталітарного режиму і повинен бути усунутий.

Воєвода вказав, що присвячення монумента польсько-радянського братерства зброї та подяки Червоній армії, а тому «діяльності військових сил СРСР, з використанням яких у 1939 році вчинено напад на Польщу, а потім – після завершення бойових дій – Польщу підпорядковано впливам радянської Росії, є рівнозначним вшануванню подій, що символізують комунізм».

Пам’ятник встановили у 1953 році. Він представляє двох солдатів – радянського та польського у формі сформованої у СРСР І Армії Війська польського.

Усунення пам’ятника багато років вимагала частина жителів та ветерани. Місцева влада стверджувала, що монумент є у воєводському переліку місць пам’яті. Також зазначалося, що у 1994 році буда підписана угода між Польщею та Росією у справі збереження таких місць на терені Польщі. А тому знесення пам’ятника могло порушити договір. 

Related Posts