Новини Міжмор'я Польща

Після 2022 року Польща стане незалежною від російського газу

Міністр Пйотр Наїмський заявляє, що Польща має стратегічний план унезалежнення від російського газу

Уповноважений уряду з питань енергетичної інфраструктури Пйотр Наїмський заявив, що після 2022 року Польща стане незалежною від поставок газу з Росії. Міністр заявив в ефірі Польського радіо, що зараз значна частина імпорту газу з Півночі забезпечується терміналом зрідженого газу в Свіноусті, передає “Польське радіо”.

– Ми імпортуємо звідти майже три мільярди кубічних метрів. Це довгострокові контракти з Катару, але також вже почалося постачання зі США, це також довгострокові контракти. І цей газопровід, і розширений термінал, є стратегічним виходом із ситуації підпорядкування росіянам. Після 2022 року ця проблема буде вирішена. Увесь імпорт газу до Польщі буде надходити з іншого напрямку, – пояснив міністр.

Ямальський контракт – це  довгостроковий контракт між Польською нафтогазовою компанією PGNiG та «Ґазпромом» на поставку газу до Польщі, укладений у вересні 1996 року. У 2010 році в питанні цього контракту були проведені переговори, тоді збільшено постачання газу до Польщі приблизно на 2 млрд. куб. м на рік. Згідно з угодою, транзит газу був запланований до 2019 року, а поставки – до 2022 року.

Газопровідна система Baltic Pipe з’єднає Норвегію, Данію та Польщу. За планом будівництво газопроводу буде завершено у 2022 році.

Related Posts