Аналітика Антиросійський фронт Балтія Новини Міжмор'я Польща

Країни Балтії та Польща мають спільний погляд на загрозу від Росії

У понеділок у Таллінні відбулася зустріч міністрів оборони Литви, Латвії, Естонії та Польщі, які обговорили зміцнення оборони на східному фланзі та загрозу з боку Росії

Країни Балтії та Польща поділяють погляди на тему загроз для безпеки та способів запобігання їм, вони також мають спільну думку щодо ролі трансатлантичних зв’язків для регіону. На цьому в понеділок у Таллінні заявили міністри оборони Польщі, Литви, Латвії та Естонії, передає Польське радіо.

Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак наголосив на значенні країн Балтії та Польщі не тільки для регіону, але й усього Північноатлантичного альянсу.

«Наші чотири країни є ключовими не тільки для регіону Балтійського моря, але для усього Альянсу. Ми всі розташовані на східному фланзі, що має стратегічне значення для НАТО. Це підтвердили рішення саміту у Варшаві у справі виділення сил посиленої висунутої присутності на нашій території», – сказав Блащак.

Міністр підкреслив, що співпраця країн Балтії та Польщі має гарантувати ефективність стримування та оборони на східному фланзі, йдеться теж про повернення можливостей спільних оборонних операцій. «Ми багато досягли разом у цих питаннях. Ми беремо участь у зміцненні ланцюга командування у нашому регіоні», – сказав Блащак, вказуючи на багатонаціональну дивізію Північ-Схід із командуванням у місті Ельблонґ. Він додав, що у наступному місяці Польща та Литва зінтегрують свої бригади у це командування.

«Нам вдалося переконати союзників у необхідності відповіді на розгортання Росією ракет SSC-8 неподалік наших кордонів. Ми погоджуємося, що тільки трансатлантичні зв’язки, засновані на справедливому розподілі втрат, гарантують додану вартість для союзницького стримування та оборони», – наголосив Маріуш Блащак.

На його переконання, «американська присутність у Польщі сприятиме не тільки безпеці Польщі, але також інших союзників, зокрема Литви, Латвії та Естонії.

Міністр оборони Естонії Юрі Луйк нагадав про польську участь у Балтійській повітряній поліції (Baltic Air Policing), відповідальній за патрулювання повітряного простору країн Балтії. У січні патрулювання розпочне наступний польський військовий контингент «Орлік». Поляки вперше будуть розміщені не у місті Шяуляй у Литві, а на естонській авіабазі в Емрі.

«Ми цінуємо важливу польську роль у зміцненні безпеки нашого регіону, особливо внесок у місію Baltic Air Policing та проведення широкомасштабних військових навчань за участі військ», – сказав Луйк. Він додав, що міністри погодилися, що важливе значення для країн Балтії, Польщі і всього східного флангу має продовження тісної кооперації у справах НАТО.

«Ми обговорили американську присутність на східному фланзі і погодилися, що це найліпший спосіб стримування агресивних дій Росії», – додав він.

Віцепрем’єр та міністр оборони Латвії Артіс Пабрікс звернув увагу, що усі держави, міністри яких зустрілися у Таллінні, дотримуються рекомендації виділення 2 відсотків ВВП на оборону.

«Безпека країн Балтії пов’язана з безпекою Польщі, ми живемо у тому самому регіоні, мусимо працювати разом, аби гарантувати безпеку в цьому регіоні Балтійського моря і в усій північно-східній Європі. Ми є добрими союзниками США», – сказав Пабрікс.

Про спільний погляд на виклики для безпеки та оборони говорив також міністр оборони Литви Раймундас Каробліс. «Нашому регіону найбільше загрожує небезпека зі сходу, ми маємо спільний погляд на ці загрози і спільну позицію, як їм протистояти завдяки стримуванню та оборонним рішенням. На ґрунті наших двосторонніх партнерств ми маємо майже таку саму позицію на форумі НАТО», – наголосив він.

Related Posts