Антиросійський фронт Новини Міжмор'я Польща Про Україну

МЗС Польщі засудило відкриття залізничного сполучення Росія-Крим

«Москва підтверджує слушність призначених проти неї санкцій та необхідність продовження цієї політики», – написано в заяві

Міністерство закордонних справ Польщі 24 грудня оприлюднило заяву, в якій зазначено, що «відкриття нелегального залізничного сполучення з Росії до беззаконно анексованого Криму є черговим порушенням територіальної цілісності та суверенітету України». МЗС наголошує, що своїми діями Москва підтверджує слушність призначених проти неї санкцій та необхідність продовження цієї політики, передає Польське радіо.

Раніше дії Кремля засуджено також у зверненні Європейського Союзу. «Відкриття залізничного мосту через Керченську протоку, що з’єднує Росію з Кримом, який вона анексувала 2014 року, – це чергове порушення суверенітету і територіальної цілісності України», – зазначила дипломатія ЄС. Речник Європейської служби зовнішніх дій Петер Стано в понеділковій заяві наголосив, що залізничне сполучення – це ще один крок до вимушеної інтеграції незаконно анексованого півострова з Росією та ізоляції Криму від України, частиною якої є півострів. «Міст обмежує прохід суден через Керченську протоку до українських портів у Азовському морі. Європейський Союз очікує, що Росія забезпечить вільний прохід через Керченську протоку, згідно з міжнародним правом», – додав Петер Стано.

У своїй заяві ЄС підтвердив, що повністю підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів. «Європейський Союз не визнає і не визнає незаконну анексію Кримського півострова Росією», – зазначено 23 грудня.

У понеділок 23 грудня на територію Криму в’їхав перший пасажирський поїзд з Росії.

Related Posts