Новини Міжмор'я Польща

BBC: Звідки береться злість Путіна на Польщу?

Останнім часом Путін під час різних зустрічей з представниками російської влади щонайменше п’ять разів згадував Польщу та «розмірковував» про її роль у ІІ Світовій війні

Як пише портал BBC, частина зустрічей, на яких Путін згадував Другу Річ Посполиту, не пов’язана з історичною політикою, ані навіть із закордонною політикою. Зокрема, на зустрічі очільників оборонного відомства РФ 24 грудня Путін назвав посла Другої Речі Посполитої у Берліні в 1934-1939 роках, Юзефа Ліпського, «сволотою та антисемітською свинею», передає Польське радіо.

У свою чергу, через дві години, на зустрічі з парламентаріями, Путін знову порушив питання ролі Польщі у переддень і під час Другої світової війни. Спікер Думи В‘ячеслав Володін подякував за ці слова Путінові та зажадав від Польщі вибачення.

Наступного дня Путін зустрівся з олігархами, і, за словами російського видання «Forbes», «усіх здивував високим рівнем занурення в історичний матеріал початку Другої світової війни та ролі Польщі у тому періоді».

Президент Росії має намір також написати статтю про роль Польщі у переддень і під час Другої світової війни.

Як зауважує BBC, критика Путіна на адресу Польщі з’явилася після прийняття резолюції Європейським парламентом, що «покладає відповідальність за початок Другої світової війни як на СРСР, так і на ІІІ Рейх.

Для Путіна, за словами BBC, зрівнювання СРСР і нацистської Німеччини – це «пік цинізму», саме тому російський президент намагається перекласти відповідальність за спалах війни на когось іншого – у цьому випадку на Польщу, пише BBC.

Видання наголошує, що хоча СРСР більше немає, однак перемогу Радянського Союзу у так званій Великій вітчизняній війні, що є однією з основ державної ідеології у Росії і яку, після понад 70 років, росіяни дотепер відзначають пафосно. Крім того, як говориться у статті BBC, Путін може пояснювати свою експансіоністську політику бажанням повернути контроль над територіями, що належали колись до СРСР, спадкоємцем якого є Росія.

Як підкреслює автор статті на порталі BBC, «тому Кремль вважає будь-яку критику того, що вважається Великою перемогою Росії, атакою на саму Росію».

Нагадаємо, МЗС у Варшаві відповіло на «сталінську пропаганду» Путіна у справі ролі Польщі у Другій світовій війні.

Related Posts