Інші Новини Міжмор'я Польща

Оприлюднено спільну позицію Вишеградської групи у справі Білорусі

Президенти країн Вишеградської групи закликали до діалогу і заявили про необхідність проведення нових виборів у Білорусі

Перед відеоконференцією Європейської Ради, присвяченою питанню Білорусі, президенти країн Вишеградської групи ухвалили спільну позицію.

«Ми закликаємо владу Білорусі до відкриття шляху до політичного розв’язання кризи, до дотримання прав і свобод людини, а також до стримування від насильство щодо мирних демонстрантів», – написали у заяві президенти Вишеградської групи. У спільному зверненні вони теж висловлюють свою «найглибшу стурбованість президентськими виборами, результат яких не визнало білоруське суспільство».

Як повідомив голова кабінету польського президента Кшиштоф Щерський, очільники Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини закликають до діалогу у справі конфлікту в Білорусі і вказують на необхідність проведення в цій країні нових виборів. Президенти чотирьох вишеградських країн також закликають ухвалити європейський план солідарності з Білоруссю, а водночас поважати суверенітет цієї країни.

Під час нинішньої відеозустрічі члени Європейської ради мають обговорити, серед іншого, санкції проти осіб, відповідальних за насильство та фальсифікацію президентських виборів у Білорусі. Віцеміністр закордонних справ Польщі Шимон Шинковський вель Сенк заявив, що Польща, окрім цього, очікуватиме від Європейського Союзу призначення коштів на допомогу Білорусі.

Related Posts