Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Триває візит президента Анджея Дуди в Україні

Президенти Польщі та України – Анджей Дуда та Володимир Зеленський підпишуть спільну декларацію, яка комплексно описує стратегію та цілі спільної політики в галузі, серед іншого, історії, економіки та безпеки

Сьогодні, 12 жовтня – другий день візиту польської президентської пари в Україні. Президент Анджей Дуда розмовлятиме із представниками влади України, передає Польське радіо.

За словами керівника кабінету президента Кшиштофа Щерського, це буде нагода для обговорення найбільш важливих, поточних польсько-українських справ: «Буде обговорено питання двосторонньої співпраці, економічні відносини, питання зближення України з ЄС, безпеку в регіоні, також буде порушено тематику пам’яті та вшанування».

Президенти Польщі та України – Анджей Дуда та Володимир Зеленський підпишуть спільну декларацію, яка комплексно описує стратегію та цілі спільної політики в галузі, серед іншого, історії, економіки та безпеки. Також заплановано розмови Анджея Дуди з прем’єром Денисом Шмигалем та головою Верховної Ради Дмитром Разумковим. У польській делегації присутній також голова польського ІПН Ярослав Шарек, який буде спілкуватися із представниками українського ІНП.

«Буде підписано також договір Польської нафтогазової компанії PGNiG з українською стороною», – додав Кшиштоф Щерський. Як він зазначив, це відкриє дорогу PGNiG до участі у приватизації енергетичного і газового сектора в Україні.

На сьогодні також заплановано церемонію відкриття пам’ятника Анні Валентинович перед польським посольством у Києві. «Анна Валентинович – легенда „Солідарності”, народилася в Україні, загинула у Смоленську, їдучи на вшанування жертв Катині. Ми хочемо зацікавити наших сусідів тим, що вони мають польську героїню, що народилася у цій країні», – сказав Кшиштоф Щерський.

Візит президента Дуди в Україні завершиться у вівторок. В Одесі президенти двох країн відриють Польсько-український бізнес-форум. Серед іншого, заплановано підписання декларації про співпрацю між ґданським та одеським портами.

Related Posts