Новини Міжмор'я Польща

Польські політики коментують законопроект президента про аборти

Над пропозицією Анджея Дуди хоче працювати Право і справедливість, тоді як опозиційні партії кажуть про руйнування так званого компромісу щодо абортів

Політики, які були гістьми ефіру Третього каналу Польського радіо, неодностайні в оцінці президентського законопроекту, покликаного регламентувати у Польщі аборти. Над пропозицією Анджея Дуди хоче працювати Право і справедливість, тоді як опозиційні партії кажуть про руйнування так званого компромісу щодо абортів, передає Польське радіо.

Президент запропонував, аби аборти допускалися у випадку, коли існує висока вірогідність народження дитини мертвою або із вадами, що призводитимуть до смерті.

Радник президента Павел Салек сказав, що пропозиція Анджея Дуди відповідає вироку Конституційного суду про заборону євгенічних абортів:

«Відбувається певне звуження та пропозиція, аби дитина і життя людини були захищені».

Про готовність до праці над президентським законопроектом заявив речник ПіС Радослав Фоґєль:

«Ми хочемо повернути до польського права власне те, чого домагалися, що всіх так обурювало. Це вже символічна мова, аби не змушувати жінок до героїзму».

Про руйнування так званого компромісу щодо абортів каже, натомість, опозиція. Це слова Катажини Любнауер з Громадянської коаліції:

«Це пропозиція, в котрій ми би мали згодитися санкціонувати щось гірше, що є обмеженням компромісу 1993 року».

Прем’єр Матеуш Моравєцький пообіцяв у п’ятницю, що праця над президентським законопроектом відбуватиметься швидко, та запросив опозицію до переговорів щодо цього питання.

Related Posts